Перемоги тижня в ООС: Викриття мережі терористів і затриманий на Майдані бойовик "ДНР"

Тиждень, що минає, у зоні бойових дій на Донбасі був непростим, але й він також приніс ряд важливих перемог

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Відбиті атаки і знищена жива сила та техніка бойовиків "Л-ДНР"

У зв'язку з оголошеним режимом "повного і всеосяжного припинення вогню" на Донбасі протягом тижня штаб ООС усі обстріли з боку бойовиків "Л-ДНР" називав "провокативними", тому українські підрозділи зброю у відповідь не застосовували.

Менше з тим, це не заважає "тій стороні" нести втрати. Зокрема, 28 серпня стало відомо, що підрозділи збройних формувань Росії з початку перемир'я від 27 липня втратили 21 особу померлими і 29 пораненими та травмованими.

Зазначається, що ці втрати у них записали, як небойові: підриви на власних вибухових пристроях, самогубства, передозування наркотиками та алкоголем. Також продовжують мати місце нестатутні взаємовідносини, ДТП та самовільне залишення місця служби.

Читайте також: Завершення війни від Зеленського: Що не так з "небойовими" втратами в ООС.

Підтримка України у світі

24 серпня кандидат у президенти США від Демократичної партії Джо Байден пообіцяв працювати над тим, аби надати Україні смертоносне озброєння, якщо він виграє вибори, що відбудуться у листопаді.

"Як президент я проясню Кремлю, що вони мусять закінчити свою агресію та окупацію України. Адміністрація Байдена-Гарріс переконається, що Україна отримає необхідну економічну та військову підтримку, в тому числі смертоносне озброєння – водночас закликаючи Україну проводити важливі реформи, які є життєво необхідними для її успіху", – сказав Байден у зверненні.

Про важливість підтримки України також наголосили республіканські політики. Зокрема, про це у своєму зверненні згадав співголова групи підтримки України в Сенаті США Роб Портман.

"Сьогодні я вітаю вашу відвагу та відданість у зусиллях стати в один ряд з демократичними країнами світу. Захистити себе від російської агресії та бути відданими проведенню критично важливих урядових реформ. Як співголова Групи підтримки України в Сенаті я гордий підтримати ці зусилля та очолити роботу Сенату з надання додаткової допомоги Україні", – зазначив сенатор Портман.

Викриття та затримання бойовиків "Л-ДНР" і їхніх посіпак

23 серпня у Києві на Майдані Незалежності затримали бойовика "ДНР".

Поліцейські метрополітену на станції метро "Майдан Незалежності" звернули увагу на чоловіка, який дивно поводився. Коли його запросили до кімнати поліції, з'ясувалося, що він прибув у Київ із тимчасово окупованої території.

Під час поверхневого огляду у нього виявили документи, видані окупаційною владою так званої "Донецької народної республіки". Зокрема, у затриманого був "військовий квиток ДНР" та посвідчення "народного ополченця Донбасу".

Затриманого передали працівникам Служби безпеки України для встановлення мети його перебування у столиці та надання правової оцінки його діям.

26 серпня у районі проведення ООС кіберфахівці СБУ блокували діяльність мережі сепаратистських інтернет-агітаторів, яку координувало так зване міністерство інформації "ДНР".

За оперативною інформацією, до групи входило 5 мешканців Маріуполя. За вказівками кураторів вони систематично розміщували деструктивні матеріали на сторінках у російських соцмережах, а також публікували заклики до порушення територіальної цілісності та конституційного ладу у місцевих спільнотах із понад 150 тисячами користувачів.

Пропагандисти виправдовували російську агресію проти нашої країни, популяризували терористичні організації "Л-ДНР" та відокремлення південно-східних областей від України. Крім того, зловмисники закликали до масових заворушень та акцій непокори.

Наразі діяльність мережі блоковано. Правоохоронці проводять заходи із встановлення та затримання їхніх спільників.

Такі дії кваліфікуються як злочини проти основ національної безпеки.

За діяльність, спрямовану на повалення конституційного ладу чи захоплення державної влади, а також посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, передбачена кримінальна відповідальність.

Також 26 серпня у Костянтинівці поліція вистежила і затримала трьох бойовиків "ДНР".

У 2014 році затримані служили на незаконних блокпостах "ДНР". До незаконного збройного формування новобранці вступили з різних міркувань. На посаді чергового блокпосту, чоловіки віком 23, 50 та 54 роки незаконно здійснювали огляд транспорту і громадян. Після звільнення Костянтинівки вони переховувались та намагались нічим не видавати своєї минулої участі у лавах бойовиків.

Незважаючи на те, що минув значний час, поліцейські зібрали достатньо інформації щодо їх причетності до терористичного угрупування.

Відносно бойовиків відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 "Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань" Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 8 років позбавлення волі.

Підозри та судові вироки бойовикам "Л-ДНР" і їхнім посіпакам

25 серпня прокуратура направила в суд обвинувальні акти у двох кримінальних провадженнях, які стосуються "референдуму" про визнання самостійності так званої "ЛНР" в 2014 році.

У травні 2014 року мешканки Марковки і Біловодська у складі "дільничних виборчих комісій" взяли участь в організації та проведенні так званого "референдуму" щодо підтримки "Акту про державну самостійність Луганської народної республіки.

У прокуратурі додають, що одна з жінок очолювала "виборчу дільницю", інша виконувала функції "члена комісії".

Як розповіли у відомстві, виконуючи функції "членів комісії", вони формували списки виборців, видавали місцевим жителям "бюлетені", стежили за процесом і порядком голосування на "виборчій дільниці" і взяли участь у підрахунку голосів.

За даними прокуратури, жінкам загрожує позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

26 серпня на Луганщині оголосили підозру бойовику, який готував теракт – підрив резервуарів аміаку.

Громадянин України проходив військову службу у лавах так званої "народної міліції ЛНР" та з 2018 року був завербований співробітниками ФСБ РФ. Виконуючи поставлене спецслужбою завдання щодо вчинення диверсії на території Луганської області, він перетнув лінію розмежування та прибув до м. Сєвєродонецька, де в обумовленому сховищі взяв заздалегідь приготовані засоби ураження – дві одиниці РПГ-22.

Диверсант планував здійснити підрив двох резервуарів з аміаком на території ПрАТ "Сєвєродонецьке об’єднання АЗОТ", яке віднесено до об'єктів 1 ступеня хімічної небезпеки.

Метою диверсії було спричинення екологічної катастрофи та масове знищення мешканців Луганської області.

Обвинуваченому інкримінується готування до вчинення диверсії; незакінчений замах на державну зраду, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування, придбання бойових припасів без передбаченого законом дозволу.

Нова зброя "Укропів"

23 серпня Збройні сили України прийняли на озброєння береговий ракетний комплекс 360МЦ "Нептун".

Відповідний наказ підписав міністр оборони Андрій Таран.

Документом визначено основні тактико-технічні характеристики берегового ракетного комплексу 360МЦ, технічні умови та загальні вимоги до комплексу.

Читайте також: Крилатий "Нептун": Чим Україна топитиме російські кораблі в Азовському морі.

У серпні 2020 авіаційна компанія "Вектор" отримала патент на розробку і випуск вертольотів з гібридною силовою установкою.

За офіційними даними, гелікоптер матиме щонайменше п'ять модифікацій: цивільний варіант, санітарний варіант ВМ-4С "Пеан", поліцейський варіант ВМ-4П "Патруль", безпілотний варіант та легкий штурмовик ВМ-4В "Кіборг".

Останній найбільше цікавий з огляду на потенційне застосування у Збройних силах України.

Читайте також: ВМ-4В "Кіборг": Що за унікальний штурмовий вертоліт розробили в Україні і чому його ігнорує держава.

Як бачимо, і цей тиждень виявився досить вдалим: Україні вдалося здобути низку перемог, які ще на кілька кроків наблизили головну перемогу у війні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Війна