Перемоги тижня в ООС: Десятки "покрошених" бойовиків і терорист-підривник за гратами

Черговий тиждень минає у зоні бойових дій на Донбасі. Він видався не надто насиченим подіями, та все ж приніс ряд важливих перемог

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Перемоги тижня в ООС: Десятки "покрошени…

Depo.ua продовжує відслідковувати перемоги нашої армії. Отож, цього тижня Збройні сили України разом зі спецслужбами можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Знищення живої сили бойовиків "Л-ДНР"

Усього за минулий тиждень на Донбасі було знищено 13 бойовиків. Ще 19 отримали поранення. Зокрема:

10 листопада, за даними розвідки, двох російських окупантів було знищено, ще двоє отримали поранення.

11 листопада двох російських окупантів було знищено, ще двох поранено.

12 листопада, за даними розвідки, одного з окупантів було знищено, ще двох поранено.

13 листопада двох російських окупантів було знищено і ще п'ять загарбників були поранені.

14 листопада трьох російських окупантів було знищено, ще троє загарбників отримали поранення.

15 листопада, за даними розвідки, трьох бойовиків російських окупаційних військ було знищено та ще п'ятьох поранено.

Підтримка України у світі

11 листопада Польща засудила проведення так званих "виборів" на окупованій території Донбасу та закликала до введення санкцій проти причетних до їх організації.

Крім того, в польському МЗС підкреслили, що "вибори" – частина політики Російської Федерації, спрямованої на насильницьку зміну статус-кво, виявом цієї політики є також прогресуюча мілітаризація Криму і агресивні дії в районі Азовського моря.

Міністерство закликало Європейський Союз та інших партнерів посилити наявні санкції та заборонити видачу віз і заморозити активи особам, відповідальним за організацію так званих "виборів".

12 листопада канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Еммануель Макрон засудили "вибори" в "Л-ДНР".

Канцлер і президент Франції зробили спільну заяву, в якій підкреслили, що незаконні "вибори" в деяких районах Донецької і Луганської областей, які проводилися незважаючи на численні заклики міжнародного співтовариства, суперечили духу Мінських домовленостей і заяві глав держав і урядів країн нормандського формату.

Також лідери підкреслили, що "проведення цих так званих "виборів" підриває територіальну цілісність і суверенітет України".

12 листопада США засудили фіктивні "вибори" на контрольованій Росією території Донбасу, назвавши їх "фарсом" та порушенням територіальної цілісності та суверенітету України.

Речниця Держдепу Гезер Нойєрт заявила, що "ЛНР" і "ДНР" немає місця в Мінських домовленостях, або в конституційному управлінні України і "їх потрібно розпустити, як і незаконні збройні формування".

США наголосили, що відповідь міжнародної спільноти стала однозначною і, якщо Росія очікувала цими виборами надати міжнародної ваги "ДНР" та "ЛНР", то ці розрахунки не справдились.

13 листопада Японія і Канада заявили, що не визнають псевдовибори, проведені Росією 11 листопада на окупованій частині Донбасу.

Обидві країни вважають, що ці "вибори" є спробою узаконити правління призначених Москвою російських маріонеток.

13 листопада у Словаччині вперше висунули обвинувачення громадянину країни за участь у бойових діях на боці бойовиків на сході України.

Обвинувачений Маріо Р. з липня 2015 року і до нині воює у складі проросійських бойовиків. Він брав та бере активну участь у бойовій діяльності організованих збройних груп під час війни на території іншої держави, зокрема в Донецькій області.

15 листопада стало відомо, що Європейський союз хоче запровадити санкції проти п'ятьох осіб, відповідальних за так звані вибори на окупованій території Донецької і Луганської областей.

З цього приводу міністри закордонних справ ЄС мають ухвалити рішення в понеділок, 19 листопада.

Затримання бойовиків "Л-ДНР" і їх посіпак

13 листопада на Донеччині прикордонники затримали чоловіка, що намагався вивезти з "ДНР" номерні пломби Центрвиборчкому України.

На контрольно-пропускному пункті пропуску "Новотроїцьке" військовослужбовці Донецького прикордонного загону під час огляду транспортного засобу, який прибув з тимчасово окупованої території України, виявили номерні пломби ЦВК України.

Громадянина, який їх віз, передали співробітникам СБУ для з'ясування обставин.

Вироки бойовикам "Л-ДНР" і їх посіпакам

12 листопада СБУ заочно оголосило про підозру у вчиненні злочинів дванадцятьом очільникам так званого управління виконання покарань терористичної організації "ЛНР".

За матеріалами Служби безпеки України заочно оголошено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України, дванадцятьом очільникам так званого управління виконання покарань терористичної організації "ЛНР".

Загалом співробітники СБУ встановили майже півтори тисячі осіб, причетних до функціонування пенітенціарної системи "ЛНР".

16 листопада на Рівненщині засудили до 7,5 років колонії прихильника "русского міра", який, за вказівками і сприянням ФСБ і бойовиків "ДНР" намагався підірвати атомну електростанцію.

Згідно вироку Костопільського районого суду Рівненської області, житель міста Вараш Олексій Масленніков, за державну зраду та намагання підірвати стратегічний об'єкт, проведене у колонії сім з половиною років.

Маслєнніков ще у 2013-му році вперше скоїв злочин і за розбійний напад на поштове відділення отримав 2,5 роки тюрми.

А на початку 2018 року він зненацька вирішив, що він та жителі міста Вараш хочуть приєднатися до "ДНР" і звернувся до ватажків бойовиків з проханням допомогти йому у цьому.

Спочатку йшлося про підрив міської лікарні та захоплення у заручники депутата міської ради, однак на заваді стали місцеві СБУшники, яким вдалося попередити серію вибухів.

Затримали прихильника бойовиків у травні 2018 року. Після арешту у Масленнікова було виявлено переписку із особами, які представлялись агентами ФСБ.

Свою мотивацію чоловік пояснив тим, що "не долюблює Україну".

Нова зброя Укропів

15 листопада підприємства "Укроборонпрому" передали Збройним силам і Національній гвардії 70 одиниць озброєння і техніки, в тому числі модернізовані танки Т-72, БТР-3 і протитанкові ракетні комплекси.

Крім цього, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов повідомив, що усього за три квартали цього року "Укроборонпром" передав військовим 3500 одиниць зброї та техніки.

Як бачимо, цей тиждень виявився не таким вдалим, як попередні. Та попри це, Україні вдалося здобути ряд перемог, у тому числі на полі бою. Але найголовніше те, що ці перемоги ще на кілька кроків наблизили головну перемогу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme