Опіки сітківки: Коли в Авакова нарешті покажуть російські лазери на Донбасі

Вже п'ятий український прикордонник постраждав на Донбасі від використання терористами лазерної зброї. Про неї вже другий рік розповідають у Держприкордонслужбі. от тільки доказів нема, і схоже не буде

Чергова дивна історія на Донбасі. Прикордонник Краматорського загону, який виконував завдання у складі ООС, під час спостереження в оптичний прилад в районі Мар'їнки отримав травму сітківки ока внаслідок спалаху невідомого походження.

У Держприкордонслужбі заявили, що опік стався внаслідок використання бойовиками лазерної зброї. І це далеко не перший такий випадок, а п'ятий. І відбуваються ці дивні речі у Мар'їнці.

Вперше про "лазерну зброю", яку використовують проти наших прикордонників терористи, ми почули в 2016-му році. Тоді на мар'їнському напрямку опіки очей отримали одразу троє військових. А нова "лазерна" розробка армії РФ, звісно ж невідома, яку використали проти наших військових, розлетілася українськими та російськими ЗМІ.

У березні 2018-го знову з'явилася заява, що прикордонник під час несення служби на контрольному посту "Мар'їнка", спостерігаючи через оптичні прилади за ділянкою відповідальності, був засліплений променем.

"Його використовували з боку тимчасово окупованої території. В результаті військовослужбовець отримав опік сітківки ока. Медичний діагноз і характер ураження дозволяють зробити висновок про можливе застосування противником випромінювачів світла великої потужності - так званих засліплюючих лазерів", - йшлося в заяві прес-служби Держприкордонслужби України.

Голова МВС Арсен Аваков тоді прямо сказав, що проти прикордонників використовуються лазери. І відомство готове підняти це питання на міжнародному рівні через голову МЗС павла Клімкіна.

Якось, із останнім не склалося. Навряд чи складеться і після нещодавного випадку з лазером, який сліпить наших прикордонників через оптику, бо ситуація вже швидше дивна.

Самі подумайте: два роки таємничим чином ворожі лазери сліплять наших погранців, і досі немає ні відео, ні фото бодай одного випадку, ні даних про те, що ж це за лазери такі. І чи були вони взагалі? Навіть відомості про характери опіків у наших хлопців якісь куці вічно, що дуже дивно. Росія, безперечно, випробовує на Донбасі свої новітні розробки зброї. та от з лазерами є маленька проблемка.

Розробки лазерної зброї, яка б знищувала оптику ворога велися як в США так і в СРСР у 80-х. У "совку" були навіть комплекси 1К11 "Стилет" і 1К17 "Сжатие", основним завданням яких була нейтралізація оптико-електронних систем. От тільки вони не вироблялися серійно і мали великі розміри - комплекси встановлювалися на шасі зенітно-ракетного комплексу "Круг" і САУ 2С19 "Мста-С". Виходить, ці комплекси на виході виглядають як танки. І якщо б навіть в теорії вони і були на Донбасі, то вже давно б "спалилися", якщо не нашою розвідкою, то ОБСЄ чи фоточками "ВКонтакте" самих бойовиків та "іхтамнетов". Але цього нема.

Ще один момент - вибір мішені для таких потужних комплексів. Дуже дивно говорити, що величезні лазерні установки знищують біноклі, прилади нічного бачення наших прикордонників. Звісно, ми ж зовсім забули про те, що росіяни таки "створили" нові лазери. Путін під час звернення до Федеральних зборів у березні 2018-го повідомив, що з 2017-го року вони надходять у російську армію. Слова тут зайві - дивіться картинку.

Судячи за все, установка теж велетенська - не помітити її на Донбасі було б дуже складно, враховуючи те, що "Буки", танки, РЛС та РЕБ бачать як наші розвідники з безпілотників, так і СММ ОБСЄ.

Ви спитаєте: так хто ж тоді псує очі нашим прикордонникам?

Насправді, існує безліч варіантів, яким чином можна було отримати опіки. Це і необережне використання приладів нічного бачення та потужних ліхтарів, які є на "озброєнні" у хлопців на передку. Якщо під час вмикання пристрою нічного бачення він зловить різкий промінь від ліхтаря, то дуже легко вийде з ладу. Якщо ж це сталося по вині наших прикордонників, то і відповідальність на них. А коштують ці прилади не одну тисячу доларів. Не кажучи вже взагалі про випадки можливої втрати майна. Якщо ж говорити про ворожі лазери, то і спитати за зламаний прилад можна з бойовиків. А постраждалі отримають допомогу від держави через опіки очей. Ми не стверджуємо, що це так, але припустити можна.

Окрім цього, пошкодити очі можна технічними рідинами, які могли призвести до хімічного опіку. Ми ж, нагадаю, не знаємо точного діагнозу. Відомо, що прикордонник втратив зір на 80%.

У всій цій історії дуже дивує політика Держприкордонслужби, яка у підпорядкуванні МВС. Два роки вас сліплять - продемонструйте докази. Їх немає. Хочеться порадити окремим командувачам змінити платівку, бо все це так виглядає, що наші хлопці, випадково, піарять невловимі російські лазерні мультяшні розробки. А враховуючи, що ми ніяк не можемо їх зловити чи бодай вивести питання на міжнародний рівень, історія схожа на якісь міфи про НЛО, от тільки вона дуже шкодить іміджу України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна