Окупанти не пускають фахівців МАГАТЕ до ядерних об'єктів на окупованому Донбасі, – Кравчук

Представники ОРДЛО та Росія відмовляються допустити фахівців Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) до ядерних об'єктів на окупованій частині Донбасу

Редактор стрічки новин
Окупанти не пускають фахівців МАГАТЕ до…
Фото: УНІАН

Про це повідомив глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук у коментарі телеканалу "Дом", передає Depo.ua.

"Є колосальна проблема – радіоактивні відходи. Ми ж знаємо, що на території ОРДЛО є шахти, в яких за радянських часів проводилися ядерні випробування. І ці шахти зараз затоплені, що може стати великою трагедією для регіону", – сказав Кравчук.

За його словами, Україна раніше уже неодноразово пропонувала направити фахівців МАГАТЕ в окремі райони Донецької і Луганської областей для проведення аналізу стану ядерних об'єктів і надання варіантів розв'язання цього питання, однак Росія не бажає зі свого боку посприяти цьому процесу.

"Я декілька разів з цього приводу звертався до Росії. Вони відповідають: це, мовляв, не наша справа, розмовляйте з ОРДЛО. А МАГАТЕ каже: ми таких країн не знаємо. МАГАТЕ не може вести відносини з людьми, які не визначені як суб'єкти міжнародного права", - пояснив глава української делегації в ТКГ.

Про які ядерні об'єкти на окупованому Донбасі йдеться

На окупованій частині Донбасу залишилося як мінімум три ядерні об'єкти, які має проінспектувати МАГАТЕ.  Насамперед - шахта "Юнком" поблизу Єнакієвого, де у 1979 році з метою зниження напруги в гірському масиві був проведений підземний ядерний вибух (об'єкт "Кліваж"). Після вибуху утворилася склоподібна ядерна капсула, яка досі залягає під землею. У 2018 році у ОРДО припинили відкачку води з шахти "Юнком", що загрожує виходу на поверхню радіації.

Також у переліку МАГАТЕ зазначено медичний заклад у Луганську і дослідницький апарат у Донецьку.

Нагадаємо, раніше віце-прем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков раніше заявив, що окупований Росією Донбас сьогодні перебуває на межі екологічної катастрофи міжнародного масштабу. 

Як відомо, за час війни на Донбасі в ОРДЛО було закрито 28 підприємств та знищено майже 100 тисяч робочих місць.

У жовтні 2020 року стало відомо, що радіоактивна шахта "Юнком" отруює питну воду.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme