Окупувавши Донбас, Росія отримала депресивний, забруднений і вимираючий регіон, - дослідження

Люди тікали з Донбасу ще до того, як туди прийшла Росія

Про це йдеться у дослідженні "Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України", проведеному спільно Центром вивчення Росії та окупованих територій і виданням "Ділова столиця", передає Depo.ua.

Як зазначає дослідження, з точки зору економіки ця територія і до війни була депресивною, з точки зору екології - суцільною зоною екологічної катастрофи, а з точки зору демографії - зоною швидкого вимирання населення.

За даними Держстату, у 2013-му, тобто в останній рік перед російським вторгненням, загальний коефіцієнт народжуваності в Донецькій і Луганській областях становив відповідно 9,4 і 9,1 (на 1000 чоловік населення) і значно поступався середньоукраїнському показнику, який дорівнює 11,1. У той же час загальний коефіцієнт смертності в обох цих областях становив 15,9 (на 1000 чоловік населення) і був помітно вищим за середньоукраїнський показник, який дорівнює 14,6. Тому загальний коефіцієнт природного приросту населення (обчислюється як різниця між коефіцієнтами народжуваності і смертності) склав мінус 6,5 в Донецькій області і мінус 6,8 в Луганській, тоді як в середньому по Україні становив мінус 3,5 (на 1000 чоловік населення).

Також був помітним міграційний відтік населення з цих двох областей. Інтегральні наслідки демографічної кризи в Донецькій і Луганській областях можна побачити завдяки такому порівнянню. За десять років, з 1 січня 2004 року по 1 січня 2014, населення Донецької області скоротилося за рахунок усіх факторів (низької народжуваності, високої смертності, міграційного відтоку) на 8%, Луганській області - на 9,4%, а інших регіонів України - на 3,9%. Це означає, що в Донецькій та Луганській областях населення скорочувалося більше ніж удвічі швидшими темпами, ніж в інших регіонах України.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme