UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

"Нормандські" дипломати обговорять місію ООН на Донбасі найближчими тижнями

Дипломати "нормандського" формату в найближчі тижні мають провести консультації з питань формату місії ООН на Донбасі

Про це повідомив глава МЗС Німеччини Хайко Маас на спільній з французьким колегою Жан-Ів ле Дріаном прес-конференції після завершення міністерської зустрічі в Берліні, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Що стосується умов присутності місії ООН на сході України, то домовилися доручити нашим політичним директорам провести протягом найближчих тижнів подальші консультації не про якщо, а про те, як організувати таку місію", - сказав Маас.

За його словами, сторони домовилися проводити консультації експертів за так званою "формулою Штайнмайєра", стосовно політичного процесу, зокрема, організації місцевих виборів. Коли є політична воля, можна домогтися результату, зауважив Маас, навівши як приклад грудневий обмін полоненими.

Він зазначив, що тема звільнення політичних ув'язнених і заручників порушувалася під час берлінської зустрічі. Нещодавно її обговорювали і президенти України і Росії по телефону, що німецький дипломат назвав "гарним знаком". Процес триватиме під патронатом ОБСЄ, сказав він.

Ле Дріан зі свого боку зауважив, що партнери готові брати участь у розмінуванні і запропонували технічну підтримку в цьому питанні. Він також звернув увагу на необхідність захисту інфраструктури на Донбасі.

"Провели дуже конструктивний діалог, метою якого є вдихнути нове життя в Мінський процес", - резюмував Маас.

Він вважає, що, хоча не щодо всіх пунктів сторони були єдині в думках, проте по багатьох важливих питаннях вони намітили спільні шляхи, щоб наблизити виконання цілей "Мінська".

Нагадаємо, 11 червня в Берліні відбулася перша за півтора року зустріч "нормандської четвірки" на рівні міністрів закордонних справ.

У Берліні матері українських військовиків, що вважаються зниклими безвісти або перебувають у полоні в бойовиків на Донбасі, пікетували будівлю, де тривала зустріч глав МЗС "нормандської четвірки".

За словами Клімкіна, під час переговорів в "нормандському" форматі вперше було предметно порушено питання політичних в'язнів, і представники Франції та Німеччини тиснули на Лаврова.

Клімкін також розповів, що у Лаврова не знайшлося відповіді на запитання, чи зможуть миротворці ООН разом зі Спеціальною моніторинговою місією потрапити по той бік Золотого, де стоять російські війська і прихована техніка.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme