UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Клімкін розповів, як заткнув за пояс Лаврова запитанням про миротворців на Донбасі

Миротворчі сили ООН мають отримати реальний мандат щодо роззброєння незаконних збройних формувань та пошуку прихованої важкої зброї на території окупованого Донбасу.

Про це заявив голова МЗС України Павло Клімкін на брифінгу після зустрічі глав МЗС "нормандської четвірки", передає Depo.ua з посиланням на УНІАН.

"Первісна позиція РФ насправді ще гірша, і вона полягає не в географії. Росія каже, що майбутні миротворці можуть супроводжувати - я наголошую - лише супроводжувати спостережну місію ОБСЄ і вздовж лінії дотику, і на окупованій території, але вони не здатні робити нічого іншого", - сказав Клімкін.

Він наголосив, що позиція України полягає в тому, що миротворці мають прийти одразу на всю окуповану територію. Звичайно, вони не можуть одразу розміститися у всіх місцях з самого початку. Це буде стадійний підхід. Миротворці повинні отримати реальний мандат, мандат впливу, мандат щодо роззброєння, мандат щодо спільного з ОБСЄ контролю над відведенням важкої зброї, над пошуком важкої зброї, яка прихована.

"Я запитав пана Лаврова (міністр закордонних справ РФ - ред.): а чому ви не хочете відкривати пункт перетину біля Золотого? Ми знаємо чому, оскільки там знаходяться російські війська з іншого боку і прихована військова техніка", - зауважив глава українського МЗС.

У цьому зв'язку Клімкін знову звернувся до Лаврова: "А якщо будуть миротворці - вони зможуть разом з Спеціальною моніторинговою місією потрапити туди? У нього не було відповіді, тому це має бути реальна місія, з реальним мандатом, яка впливає на ситуацію. Просто ходити разом з СММ вздовж тих шляхів, які вже доступні для СММ, немає жодного сенсу", - наголосив Клімкін.

За його словами, Лавров таки визнав необхідність проведення переговорів щодо питання розгортання миротворчої місії ООН на Донбасі.

"Ця зустріч після тривалої паузи дійсно була корисною. Вона показала, що ми разом з Німеччиною і Францією стоїмо на ногах - у нас є чітка спільна позиція по всіх питаннях. Ми скоординовано можемо тиснути на російську позицію. Сьогодні, зокрема - на пана Лаврова. І в деяких випадках він вимушений був визнати, що російська позиція по окремих пунктах має бути і надалі дискутована, що нам потрібні подальші дискусії. Саме його визнання щодо необхідності подальших дискусій і щодо майбутньої миротворчої місії, і щодо звільнення політичних в'язнів і заручників, і щодо безпеки - вже є результатом, дуже маленьким результатом", - сказав Клімкін.

Нагадаємо, 11 червня в Берліні відбулася перша за півтора року зустріч "нормандської четвірки" на рівні міністрів закордонних справ.

У Берліні матері українських військовиків, що вважаються зниклими безвісти або перебувають у полоні в бойовиків на Донбасі, пікетували будівлю, де тривала зустріч глав МЗС "нормандської четвірки".

За словами Клімкіна, під час переговорів в "нормандському" форматі вперше було предметно порушено питання політичних в'язнів, і представники Франції та Німеччини тиснули на Лаврова.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme