Навіщо Плотницький погрожує Україні "кукурузниками" та "Дельфінами"

Лідер так званої "ЛНР" Ігор Плотницький заявив про власну бойову авіацію

Навіщо Плотницький погрожує Україні "кук…

Як і в багатьох лідерів невизнаних республік, у Захарченка та Поотницького "улюбленим дітищем" є "збройні сили". Причому, якщо Захарченко сам любить покрасуватися з автоматом на камери в зоні бойових дій, то "лідер ЛНР" воліє відвідувати військові навчання в тилу, на яких регулярно робить важливі з його точки зору заяви. Так було й 20 липня, коли на навчаннях за форсування водних перешкод Плотницький пообіцяв незабаром продемонструвати авіацію республіки. Буквально він заявив наступне: "Ви знаєте, що у нас є літаки. І я сподіваюся, що незабаром ми вам покажемо хоч невелику, але нашу авіаційну ланку, яка буде працювати на благо республіки".

Причому такі важливі заяви не є новинкою – він просто "змахнув пил" зі своїх же слів дворічної давності. А нагадаємо, що 7 липня 2014 року тоді ще глава Міноборони ЛНР" Ігор Плотницький заявив про трофейний штурмовик Су-25, який нібито здійснив вимушену посадку під Луганськом, причому льотчик здався в полон. Тоді на це повідомлення бурхливо відреагували всі соцмережі, обговорюючи нові можливості "армії Новоросії". Щоб закріпити цей "успіх" вже 13 липня заявили про "перший вдалий бойовий виліт Су-25" і сотні тисяч знищених ворогів. Замиготіли фотографії і відео нібито цього штурмовика.

Навіщо Плотницький погрожує Україні "кукурузниками" та "Дельфінами" - фото 1

Навіщо Плотницький погрожує Україні "кукурузниками" та "Дельфінами" - фото 2

Однак при найближчому розгляді виявилось, що Су-25 з прапорами Новоросії – музейний експонат з музею Ворошиловградського (Луганського) Вищого Військового Авіаційного Училища Штурманів ім. Пролетаріату Донбасу, офіційно закритого в 1997 році. А знаючи принципи музефікації в Радянському Союзі, можна було сміливо говорити, що машина в неробочому стані - без двигунів і авіоніки.

Восени 2014 року з'явилося і відео з тієї ж музейної стоянки (колишнього училища аеродрому на Гострій Могилі, де були продемонстровані й інші апарати. Так, у кадрах миготів навіть "прогрів двигунів" Су-25, стернування навчального Л-29 "Дельфін" і нутрощі єдиного Мі-2. Ні про який зліт або польот при цьому не було мови. Такі кадри призвели лише до того, що ВСУ завдали по аеродрому вогневий удар "Смерчі", який навіть потрапив до зведення штабу АТО від Селезньова. Фактично літаки знищені не були – миготіли потім на фото від бойовиків.

Набагато рідше потрапляло до друку існування авіації в іншій "молодій республіці". А саме в Донецьку літаючі апарати таки існували в реальності. Так, на 2 серпня 2015 року в рамках масштабного святкування Дня десантників над Донецьком з'явився одиночний Ан-2, який зробив викидання декількох парашутистів. Це єдиний апарат, який був перегнаний з Росії на польовий майданчик біля Моспіно саме під цю акцію і більше ніде не з'являвся.

Навіщо Плотницький погрожує Україні "кукурузниками" та "Дельфінами" - фото 3

Трохи пізніше з'явився сюжет про "мисливців за безпілотниками", в якому був єдиний мотодельтаплан "ВВС Новоросії", причому по всій видимості апарат був неозброєний. На цьому до сьогоднішнього дня про наявність авіації у бойовиків нічого не було чутно.

Навіщо Плотницький погрожує Україні "кукурузниками" та "Дельфінами" - фото 4
З чим може бути пов'язана нинішня гучна заява Плотницького на даний момент, поки неясно. З одного боку участь російської авіації під виглядом "новоросійської" у бойових діях зовсім вже виглядає неймовірною – по-перше, списати бойові літаки на трофейні як це було, наприклад, з танками влітку 2014 року не вийде, по-друге, приховати таку участь неможливо, що вкрай негативно позначиться на позиції Росії у врегулюванні конфлікту і чисто теоретично може призвести до посилення санкцій.

Тут варто відзначити ще один факт – Плотницький не вказав прямо на наявність бойової авіації, що може побічно свідчити про те, що якщо у "ЛНР" і буде якась авіація, то це будуть відновлені "кукурзники" Ан-2, спортивні Як-52 і вертоліт Мі-2.

Цю техніку цілком реально відновити, тим більше, що влітку 2014 року луганським бойовикам дісталося 11 літаків на двох аеродромах: на одному 2 Як-52, Як-18Т, L-29 "Дельфін" і два Ан-2, на іншому – 5 Як-52 і L-29 "Дельфін".

Тим більше, що саме цим шляхом йшли всі невизнані республіки – та ж Абхазія чи Придністров'я. В Абхазії в 1992-1993 роках взагалі нарівні з ВПС РФ діяли і ВПС республіки, які спочатку складалися з мотодельтапланів, з яких скидали саморобні бомби з газових балонів, начинених вибухівкою. Звичайно, в умовах Донбасу варіанти бойового застосування пристосованих літаків неприйнятні перш за все через те, що в бойових порядках ВСУ є досить велика кількостей систем ППО, починаючи від ПЗРК і закінчуючи ЗРК С-300, якими прикритий той же Краматорськ або Маріуполь.

Підводячи підсумок, можна сміливо говорити, що поки буде продовжуватися така позиційна війна, яку ми спостерігаємо на сьогоднішній день на Донбасі, ні про які реальні військово-повітряних силах невизнаних республік в ударному варіанті мови бути не може.

Навіщо Плотницький погрожує Україні "кукурузниками" та "Дельфінами" - фото 5

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme