ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Наступ на Донбасі. Чому в "Л-ДНР" очікують потужного удару ЗСУ (КАРТА)

"Авторитетні" бойовики говорять про наявні проблеми в армії "Л-ДНР" та очікують наступу ЗСУ. Але заговорили про це не просто так

Depo.Війна
19 квітня 2017 10:00
ФОТО: depo.ua

На окупованих територіях окрім відвертої пропаганди з переможними слоганами про швидке взяття Маріуполя і навіть Дніпра, шириться й інша сторона медалі - більш правдива. Активно обговорюються проблеми в рядах так званих "Збройних сил Новоросії". І говорять про них не просто пересічні громадяни чи Ігор Стрєлков, який вже понад два роки закликає Росію втрутитися у кофлікт масштабно, бо армія бойовиків "розкладається" і до цього вже всі звикли, а авторитетні бойовики: Олександр Ходаковський та Олександр Жучковський.

Наприклад, кілька днів тому Ходаковський розповів про втрати бойовиків, назвавши цифру 50 чоловік на день. ЗМІ цю інформацію понесли, але виключно у розрізі бойвих. Проте, Ходаковський говорив про бійців, які безповоротно вибули. Тобто, у цю цифру включені не тільки загиблі, а й звільнені з лав "ЗСН". Паралельно з цим Ходаковський у власних очікуваннях загострення бойових дій на Донбасі говорить про тактику виснаження сепаратистів, яку нібито обрали ЗСУ і підготовку нашою армією удару.

Окрім цього, в останніх тижневих зведеннях від воєнкора "Мага" йшлося про те, що терористи з 10 по 16 число втратили вбитими 8 бійців, а ЗСУ нібито атакували під Пікузами та Авдіївкою. Ми ж можемо говорити про двох загиблих бійців за квітень і відносне затишшя з поодинокими бойовими зіткненнями та обстрілами міст, як Авдіївки позавчора. За минулу добу бойовики 35 разів стріляли по наших позиціях з 82-мм мінометів, стрілецької зброї та БМП.

Олександр Жучковський в свою чергу розповів про бойові втрати терористів, назвавши цифру 3-5 чоловік за добу під час бойових зіткнень. А блогер "Червонець" опублікував розмову з бійцем "Сомалі", який детально описував проблеми в армії терористів.

Які проблеми існують в рядах бойовиків

В "Л-ДНР" озвучують ряд проблем, які впливають на велику кількість звільнень з армії в останній час. Варто нагадати, що угруповання "ЗСН" за різними даними як ЗМІ так і розвідки, становить 30 тис. чоловік (18 тисяч - 1-й армійський корпус, 12 тисяч - 2-й армійський корпус) особового складу. Ще близько 5 тисяч чоловік становлять солдати регулярної армії Росії. Також "ополчення" мають 800 БМП (станом на лютий), 90 РСЗВ "Град", 300 артилерійських установок, 350 танків...

Однією з головних проблем називають ідейну дезорієнтацію, яка взагалі здатна вбити кожну армію. Банально терористи не розуміють за що вони воюють. Це стосується місцевих бойовиків, які задаються питанням, мовляв, невже ми сидимо в окопах заради Мінська? Найпопулярніша теза пропаганди в "Л-ДНР" - йде війна за незалежність Донбасу, на який напала Україна. Проте закидається також міф у приєднання до Росії, у який мало хто вірить.

Окрім цього в армії "Л-ДНР" є дуже багато неякісних бійців, які навіть не проходили строкову військову службу. Блогер "Червонець" передає слова бійця "Сомалі" про поголівне пияцтво і планокурство в рядах армії. 70% звільнень з підрозділів пов'язані з відпустками, які командири не поспішають давати. Причому, стосується це в основному тилу - з передової бойовиків частіше відпускають. Окрім цього існує і падіння суспільного статусу військовослужбовця в "ДНР".

Бойовик Ходаковський також зазначав про загрозливе зменшення кількості особового складу терористів. Наша розвідка так само зазначала, що у рядах бойовиків зростає невдоволення і вони тікають з лав "ЗСН".

Чи очікувати наступ ЗСУ

Насправді, наступ нашої армії сьогодні може відбутися виключно у відповідь на провокації бойовиків. І мова швидше про локальну операцію ніж широкомасштабну з оточенням Донецька та Луганська і виходом на кордон з Росією - здійснити це без підтримки авіації буде майже неможливо. Проте, і до такого варіанту ЗСУ в принципі готові, але є "Мінськ". Зрозуміло, що за останній рік наша армія повернула під свій контроль значну кількість сірої зони, як на Маріупольському напрямку в районі Водяного-Пікузів, на Світлодарській дузі, навіть під Авдіївкою ("Алмази", вихід до ДФС) та Попасною. І повзучий наступ продовжиться, про що ми неодноразово писали, через необхідність для ЗСУ відвойовувати життєвий простір у бойовиків, які регулярно криють наші підрозділи, як, наприклад, в районі вже названих Водяного та Пікузів, висоти "Дєрзкая", поблизу Авдіївки та у напрямку Дебальцево, яке за "Мінськом" має бути нашим. Але про найближчу перспективу говорити важко,оскільки триває ротація, зокрема на Світлодарській дузі, де 53-тя бригада змінює 54-ту.

Бойовики ж в свою чергу, не дивлячись на скиглення про наш наступ, активно споруджують оборонні позиції в районі Дебальцевого, Ясинуватського блокпосту, Донецька, Горлівки, Пікузів, підсилюють особовий склад як під Донецьком та Докучаєвськом так і в районі Кадіївки на Луганському напрямку і Новоазовська на Маріупольському, де лише на вихідних в Іловайськ зайшло два ешелони з боєприпасами та паливом. Окрім оборонних споруджуються і вогневі позиції поблизу Саханки, а також на першу лінію регулярно виводяться танки і БМП, які обстрілюють наші позиції. А під Спартаком та Докучаєвськом бойовики взагалі просунулися вперед у сірій зоні.

Підсилення позицій в районі Новоазовська і під Авдіївкою та Докучаєвськом взагалі насторожує, оскільки мова може йти саме про локальне просування бойовиків з метою відкинути наші сили, зокрема в напрямку Маріуполя.

Втім, навіть нещодавні показові масштабні збори резервістів в"ДНР", які для людей, котрі в Україні хоч раз були на подібних, виглядали кумедним посміховськом, може підтверджувати наявність великих проблем у рядах армії "Л-ДНР". Саме кадрових проблем. І раз уже про них заговорили вголос ряд відомих бойовиків, то час грає на руку саме ЗСУ. Бо, на відміну від "ЗСН", наша армія, навпаки, має мотивацію і стає ще сильнішою завдяки навчанням і локальним переможним операціям.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна