Матіос: Псевдопатріотизм під час війни не може бути прикриттям для злочинів

Докази, які були зібрані у рамках розслідування розстрілу мобільної групи біля Щастя, часом шокували працівників військової прокуратури

Про це в ефірі програми SavikShusterStudio розповів головний військовий прокурор Анатолій Матіос, передає depo.ua.

"Ми день за днем просуваємося до пред'явлення суспільству прізвищ тих людей, хто здійснив, хто організував і хто віддав наказ. Всі ці особи в цілому нами встановлені. Вони живі і ми досить важко йшли до такого рішення. Інколи було важко повірити тим доказам, які ми зібрали", - сказав Матіос.

Він наголосив, що попри критику і тиск розслідування буде доведене до логічного завершення.

"Ми все одно зробимо це, чого б це нам не коштувало. При всіх критичних речах, які висловлюють до органів прокуратури і правоохоронних органів в цілому", - сказав військовий прокурор.

Він також наголосив у контексті обговорення події, що псевдопатріотизм не повинен бути прикриттям для злочинів.

"Це неприпустимо, коли на хвилі патріотизму намагаються прикрити тяжкі злочини по відношенню до таких же українців. Коли користуючись правом наданим державою на володіння зброєю у структурі державних інституцій чиниться беззаконня", - сказав Матіос. 

Нагадаємо, як заявляв раніше головний військовий прокурор Анатолій Матіос, до розстрілу мобільної групи в районі міста Щастя Луганської області не причетна розвідувально-диверсійна група, яка могла зайти з непідконтрольної Україні території. 

Нагадаємо, 2 вересня минулого року поблизу міста Щастя була розстріляна зведена мобільна група, загинули дві людини - волонтер і співробітник Фіскальної служби, чотири людини були поранені.

Директор департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ України Артем Шевченко повідомив, що мобільну групу поблизу Щастя підірвали із засідки, і підкреслив, що до обстрілу може бути причетний "хтось із своїх".

Таку ж думку висловлював і голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука. Зокрема тоді він заявив, що до розстрілу зведеної мобільної групи причетні військовослужбовці одного з підрозділів Збройних сил України, які покривають контрабанду товарів через лінію розмежування у цьому районі, зокрема 92-й ОМБ.

У свою чергу командир 92-й ОМБ Віктор Ніколюк відкинув звинувачення на адресу бригади, заявивши, що їй навмисно псують репутацію, проте імена замовників не можуть бути озвучені, поки йде слідство. За його словами, кампанія з дискредитації має відразу кілька цілей: посварити армію з цивільними патріотами, знизити рівень взаємодопомоги, а також розірвати консолідацію зусиль волонтерів.

У жовтні більше ста людей пройшли перевірку на поліграфі у справі розстрілу мобільної антиконтрабандної групи бійців на Луганщині.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme