ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Кілери танків: Що за бронебійні підрозділи на Донбасі створив Наєв

Після переформатування АТО в ООС все частіше надходять новини про ту чи іншу вдало проведену акцію, або про нові починання в армії

Depo.Війна
24 липня 2018 08:00
ФОТО: depo.ua

Фото – ЕРА

23 липня прес-центр штабу Операції Об'єднаних сил оприлюднив інформацію, що за розпорядженням командувача Об'єднаних сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва були створені підрозділи боротьби із бронеоб'єктами та укріпленнями ворога.

Як виявилось, ще наприкінці червня із особовим складом були проведені заходи злагодження та удосконалення навченості і тепер, у разі потреби, ці підрозділи готові виконувати бойові завдання.

Те, що такі підрозділи важливі і навіть необхідні на фронті – ні в кого сумнівів не викликає. Більше того – їх дуже не вистачало на початку 2015-го року, коли росіяни кинули в бій танкові дивізії і за рахунок цього вибили українських захисників з Дебальцевого, Докучаєвська і Бахмутської траси.

Варто пригадати, що тоді лунали розмови про необхідність створення таких мобільних груп, але, судячи з усього, далі розмов ця тема не пішла. Інша справа зараз – після переформатування АТО в ООС. Тим більше, що судячи з усього створення цих підрозділів є особистою ініціативою командувача ООС Сергія Наєва.

До речі, судячи з усього, такі бронебійні підрозділи створені не в кожній бригаді. Принаймні, опитані нами представники кількох бригад, які зараз виконують бойові завдання на передовій, відповіли, що вперше про таке чують.

Менше з тим, давайте спробуємо розібратись – що це саме будуть за підрозділи, якою буде їх чисельність і функції.

На опублікованому штабом ООС відео видно групу з трьох бійців, які з наплічниками висадились на місцевості, знайшли зручну позицію, розгорнули протитанковий ракетний комплекс (ПТРК) і завдали прицільного ракетного удару по ворожій цілі.

Отож, можна зробити висновок, що ці бронебійні підрозділи будуть складатися з трьох військовослужбовців. Власне, це підтверджується і оприлюдненою інформацією про те, що ці підрозділи формуються зі складу розрахунків ракетних протитанкових комплексів.

Як відомо, стандартний розрахунок вітчизняного ПТРК складається з 2-х чоловік:

- командира розрахунку з пусковою установкою;

- помічника командира пускової установки, з двома ракетами.

Однак, якщо потрібно переносити пускову установку і боєкомплект з 8-ми ракет, то розрахунок може складатись з трьох чоловік. Очевидно, новостворені протитанкові підрозділи будуть розраховані на тривалу автономну роботу "в полях", тому складатимуться саме з 3-х бійців, як на відео.

До речі про озброєння. Знову ж таки – точної інформації немає, але нескладно здогадатись, що будуть або американські протитанкові комплекси "Javelin", або українські "Скіф" чи "Корсар", які під час випробувань виявилися не гірше американських за дальністю і точністю стрільби. Щоправда, якщо говорити про "Javelin", то раніше існували домовленості з американською стороною про їхнє місце зберігання подалі від фронту. А саме на складах у Західній та Центральній Україні. Їхнє використання передбачалося у крайніх випадках, якщо бойовики, наприклад, кинули в атаку танковий батальйон.

Відрізняються між собою українські ПТРК переважно розмірами і масою боєзаряду. В "Корсара" маса ракети в контейнері становить 14,8 кг (з тандемним кумулятивним зарядом), або 14,0 кг (з осколочно-фугасним зарядом). При цьому "Корсар" має калібр ракети – 107-мм, довжину контейнера – 1180 мм і зовнішній діаметр контейнера – 113 мм.

Читайте також: Як український "Корсар" наводитиме страх на терористів.

"Скіф" (по суті, експортна версія "Стугни", яка відрізняється лише комплектуючими) комплектується ракетами калібрів 130-мм і 152-мм в транспортно-пускових контейнерах з тандемними кумулятивними і осколково-фугасними бойовими частинами. Довжина ракети складає 1270 мм, довжина контейнера за ракетою – 1360 мм, вага ракети калібру 130-мм – 16 кг.

Читайте також: Що таке ПТРК "Скіф", який має витіснити росіян зі світових ринків озброєнь.

Що стосується імпортного "Джавеліна", то маса всього комплексу з ракетою становить 22,3 кг, з яких ракета калібру 127-мм важить 15,5 кг

І хоч на Донбасі зараз триває так зване "хлібне перемир'я" і ворог вкрай рідко застосовує танки чи іншу бронетехніку, створення таких підрозділів є абсолютно доречним. Адже, як каже народна мудрість: "Готуй сани влітку".

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна