Підсумки тижня на війні з Росією: Спроби оточити Маріуполь з півночі і "шифри" на Луганщині (КАРТА)

Цього тижня російсько-терористичні війська на Азовському напрямку пішли з під Широкиного на Волноваху

Підсумки тижня на війні з Росією: Спроби…

Depo.ua починає цикли щотижневих публікацій, у яких підводитимуться підсумки щодо оперативній ситуації у війні з Росією на Донбасі. 

Терористи активно обстрілювали позиції українських військових зі ствольної та реактивної артилерії, промацували оборону діями нечисельних груп піхоти за підтримки артилерії та мінометів та здійснювали розвідку за допомогою безпілотників та диверсійно-розвідувальних груп.

Загалом можна виділити декілька ділянок на лінії зіткнення, де бої велися найактивніше. В першу чергу це західні околиці Донецька від Мар'їнки до Ясинуватої, де обстріли та бойові зіткнення не вщухали ані на день.

Світлодарськ

В інших районах терористи влаштовували такі собі "гойдалки" - день-два активних дій, після чого кілька днів паузи на перегрупування та підвезення боєкомплектів. Так, в районі Світлодарського водосховища найбільш напруженою ситуація була від неділі, 2 серпня, по вівторок, 4 серпня, включно. Від середи  на цій ділянці стало відносно тихо. Як відомо, через водосховища в районі Світлодарська проходить автотраса М03 на Артемівськ, що має неабияке стратегічне значення та залізниця, що пов'язує окуповану Горлівку з містом Попасна, контрольованим українськими військами.

За Світлодарськом і водосховищами траса на Артемівськ йде по голому степу, де майже немає природних перешкод та населених пунктів, що робить її одним з найзручніших шляхів наступу на Артемівськ. В той же час, самі водосховища в районі Світлодарська є серйозною перешкодою для наступу терористів.

Підсумки тижня на війні з Росією: Спроби оточити Маріуполь з півночі і "шифри" на Луганщині - фото 1

Горлівка

В сусідній Горлівці, на відміну від Світлодарська, в неділю минулого тижня було відносно тихо. Ситуація дещо загострилася там у понеділок, 3 серпня. Переважно обстріли та бої тривали на ділянці дещо західніше міста в районі залізниці Горлівка-Артемівськ та населених пунктів Майорське, Перше Травня, Курдюмівка. Наступного дня обстріли в районі Горлівки посилилися, та з'явилися "ватні" диверсанти. В результаті, як зазначив на своїй сторінці у "Фейсбуці" волонтер Денис П'ятигорець втомлені обстрілами українські військові висунулися під Горлівкою вперед та відбили 11 км території. В результаті в четвер, 6 серпня, активність бойових дій на цьому напрямку дещо вщухла. Проте, сьогодні, за останніми даними в районі міста Майорськ, що на автотрасі Горлівка-Артемівськ, знову триває бій.

Маріупольський напрямок

На південній ділянці фронту цього тижня активні бойові дії перенеслилися з азовського узбережжя північніше - в район райцентру Волноваха. Так, минулої неділі серйозні обстріли тривали на ділянці української оборони Волноваха-Тельманове, що прикриває Маріуполь з півночі. Як відомо, через Волноваху проходить найбільша автотраса, що поєднує Донецьк та Маріуполь, паралельно якій йде і залізнична колія. Терористична активність на ділянці Волноваха-Тельманове спостерігається і до сьогодні. В той же час на Азовському узбережжі, де останні місяці тривали постійні зіткнення та обстріли, останні дні відносно спокійно.

Підсумки тижня на війні з Росією: Спроби оточити Маріуполь з півночі і "шифри" на Луганщині - фото 2

Луганська область

На Луганщині найбільш тривожною ситуація залишається в районі Станиці Луганської та Щастя. Так українські позиції в Станиці Луганській та сусідньому селі Валуйське обстрілювали протягом усього тижня. Щастя інтенсивно обстрілювали в неділю та понеділок, в четвер обстріли поновилися. В той же час обстріли на Луганщині значно менш інтенсивні ніж в районі Донецька та Горлівки.

При цьому на всій ділянці луганського фронту вздовж лінії зіткнення по Сіверському Дінцю триває так звана "війна малих груп" (що загалом характерно і для Донеччини). Невеликі групи піхоти під прикриттям мінометів та  артилерії здійснюють спроби прориву за лінію фронту. При цьому використовуються відволікаючи групи піхоти, завдання яких перетягнути на себе увагу, тоді як "справжня" ДРГ намагається прорватися на іншій ділянці.

Неспокійно було цього тижня і в районі так званої Бахмутської траси - дороги, що з'єднує окупований Луганськ з агломерацією Лисичанськ-Сєвєродонецьк-Рубіжне. Бойові зітвнення там активізувалися з неділі по середу. У четвер наступило відносне затишшя.

ФСБшники-контрабандисти

Також на Луганщині, за даними Дмитра Тимчука, з'явилася спецгрупа росіян, що займається організацією контрабанди продовольства з контрольованою України території. У складі групи - 16 осіб, з них 3 жінки, основна частина - представники ФСБ. Група збирає відомості від "бізнесменів" та "чиновників ЛНР" про корумпованих українських військовослужбовців, що займаються пропагандою з метою їх вербування шляхом шантажу. Аналогічна група зафіксована і в Донецьку.

Активізація розвідки

На Луганщині, в районі від Попасної до Станиці Луганської, за інформацією того ж таки Тимчука. Значно активізувалася діяльність розвідки терористів. В той же час такої активізації не спостерігається на Донеччині. Натомість, інтенсивність обстрілів на Донеччині значно перевищує таку на Луганщині, при тому, що на Луганській ділянці зосереджено не менше військ, ніж на Донецькій. Все це може свідчити про підготовку російським командуванням потужного наступу саме в Луганській області.

Підсумки тижня на війні з Росією: Спроби оточити Маріуполь з півночі і "шифри" на Луганщині - фото 3

Підсумки

Отже, за підсумками цього тижня можна говорити про шість головних напрямків бойових дій:

1. Західні околиці Донецька від Мар'їнки до Донецького аеропорту та Пісків. Особливого стратегічного значення наступ на цьому напрямку не має, але тут на перший план виходять пропагандистські мотиви. Так, в Мар'їнці бойовики прагнуть помститися за болючу поразку 3 червня. До того ж постійне підтримання градусу на околицях Донецька важливе, аби місцеве населення раптом не позбулося страху перед "кривавою київською хунтою", яка знищує народ Донбасу.

2. Ділянка в районі Авдіївки, яка є важливим транспортним вузлом і контроль над нею допоможе швидко перекидати зброю та техніку вздовж лінії фронту.

3. Горлівка-Світлодарськ - напрямок можливого наступу на стратегічно важливий Артемівськ.

4. Маріуполь. Зламавши зуби об Широкине, де українські війська утримують панівні висоти, та розпочавши "демілітаризацію" цього району, терористичне "ополчення" змістило акцент бойових дій на північ в район траси Донецьк-Маріуполь, що аж ніяк не означає неможливість нового наступу з боку Широкиного, особливо, якщо в плані "демілітаризації" спостерігатиметься якийсь прогрес.

5. Станиця Луганська та Щастя - ключ до прориву на лівий берег Сіверського Дінця та наступу на північ Луганської області з її аграрною та харчовою промисловістю.

6. Бахмутський шлях - ключ до окупації агломерації Лисичанськ-Сєвєродоноцьк-Рубіжне, яка на сьогоднішній день є найбільш привабливою ціллю для атаки на Луганщині. Враховуючи активізацію розвідки на цьому напрямку, імовірність того, що в разі нової ескалації  головний удар російсько-терористичних військ буде саме на Бахмутці, є досить високою. 

Карта АТО на 7 серпня: Ситуація загострилась на Луганському напрямку - фото 1

Натисніть на зображення для збільшення

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme