Краща за "Смерч": Що треба знати про українську "Вільху", яка успішно пройшла випробування

5 квітня 2019 року в Одеській області успішно випробували комплекс "Вільха М", систем залпового вогню з підвищеною точністю і збільшеним радіусом дії

Краща за "Смерч": Що треба знати про укр…

Раніше, 20 жовтня 2018-го року ракетний комплекс "Вільха" офіційно був взятий на озброєння ЗСУ.

Тоді у конструкторському бюро "Луч" зазначили, що військові можуть отримати нове озброєння в середині 2019 року.

На початку жовтня на Херсонщині завершилися державні випробування "Вільхи".

На кожному з етапів випробувань перевірялися на відповідність різні параметри тактико-технічних характеристик ракет від точності потрапляння у визначені цілі на максимальній та мінімальній дальностях, потужності та ефективності знищення цілі бойовою частиною ракети до одночасного враження цілей, які були розведені на велику відстань.

Ще в січні Петро Порошенко під час засідання РНБО нагадав про успішні випробування "Вільхи" і побажав, щоб в 2018-му році вдалося остаточно завершити процес випробувань і перейти до серійного виробництва.

10-го квітня голова РНБО Олександр Турчинов повідомив, що в Одеській області розпочалися державні випробування ракетного комплексу "Вільха".

Саме вони вважалися тоді фінальним етапом перед стартом серійного виробництва. За словами Турчинова, всі етапи державних випробувань відбулися успішно, а "Вільхою" зацікавилися навіть іноземці.

У квітневих випробуваннях "Вільхи" взяв участь особисто президент Петро Порошенко і вкотре доручив якнайшвидше поставити її на потік.

А в жовтні, коли випробування таки вже завершилися, стало відомо, що попри інтерес іноземців першочерговою задачею буде поставка "Вільхи" у ЗСУ.

Зараз про Вільху у вільному доступі інформації дуже мало. В основному - через секретність проекту. Через це значна кількість людей досі думають, що "Вільха" - це РСЗВ (реактивні системи залпового вогню). Але насправді - це не так.

Що таке "Вільха"

Перш за все, "Вільха" - це ракета. Якщо говорити про реактивну систему залпового вогню, то у комплексі для "Вільхи" йде добре відомий БМ-30 "Смерч" на шасі МАЗ-543, яка розроблена ще за радянських часів, у 1987-му році. Але в Україні під "Вільху" планується виготовлення шасі КрАЗ.

Які характеристики

Знову ж таки, багато інформації про ТТХ "Вільхи" немає через ту саму секретність.

Та після випробувань ті від інсайдерів можна оприлюднити певні деталі.

"Вільха" - це реактивний, високоточний 300-мм снаряд, який здатен вражати цілі на відстані 120 км (ракетні корпуси виготовлені на ДАХК "Артем"). Точнісь відхилення від цілі - 50 метрів, при використанні інерційної системи наведення, а 7 метрів, при використанні GPS-корекції. Також, за деякими даними, "Вільха" може вражати цілі на максимальній відстані - 170 км.

Мова йде як про наземні так і надводні цілі разом з повітряними об'єктами.

Якщо повернутися до стандартних боєприпасів "Смерча", серед яких також є 300-мм реактивні снаряди (від осколкових та самонавідних до комулятивно-осколкових та протитанкових мін), то його дальність стрільби від 20 до 120 км. Виходить, що "Вільха" значно збільшує дальність ураження цілей. По точності і дальності вона трошки не дотягує до останньої модифікації американської MGM-168A ATACMS Block 4A. І не поступається російським "Іскандерам".

За словами Турчинова, "Вільха" краща за "Смерч".

Випробування

Вперше про "Вільху" ми почули в січні 2016 року, а випробування відбулося в березні того ж року.

Останні перед державними провели 22 грудня 2017 року на полігоні в Одеській області.

В ході них ракети запускалися за допомогою нового турецького обладнання Repkon.

Державні ж мали завершитися на Херсонщині в квітні. Але після них ще були стрільби і в підсумку всі випробування підійшли до кінця в жовтні.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"