ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Бої на фронті: Де і чому заворушилися терористи (КАРТА)

За підтримки Москви, терористи "ЛНР" і "ДНР" затіяли переміщення своєї техніки та живої сили на нові місця служби

Depo.Війна
7 грудня 2017 09:00
ФОТО: depo.ua

Кількість новин про те, що бойовики "Л-ДНР" за активної підтримки Москви активізували свої бойові резерви і почали їх перекидання з глибини "республік" до лінії розмежування, останніми днями просто зашкалює.

Зокрема, в середу надійшло повідомлення від "Інформаційного спротиву", що у зоні проведення АТО російські окупнати розгортають свої додаткові танкові резерви, а також проводять приховане перегрупування і окопуються.

"Російське командування "1 і 2 АК" (так звані "армії" "ДНР і "ЛНР"") продовжує проводити приховане перегрупування, а також передислокацію своїх сил і засобів з метою їх посилення, в тому числі шляхом створення мобільних бронегрупи і розгортання додаткових протитанкових резервів на танконебезпечних напрямках", – повідомив координатор ІС Дмитро Тимчук.

Він же повідомив, що за останній тиждень на тимчасово окуповану територію Донецької та Луганської областей прибуло близько 200 кадрових офіцерів Збройних сил Російської Федерації для заміни офіцерського складу в органах управління.

Також зі слів Тимчука стало відомо, що російські радники обіцяють прибуття поповнення з Росії найманців з дефіцитними в "Л-ДНР" військово-обліковими спеціальностями (особливо, механіки-водії на гусеничну бронетехніку), які пройшли допідготовку в навчальних таборах в Ростовській області. Поповнення обіцяють до Нового року або одразу після його настання.

Також протягом останньої доби у напрямку Єнакієвого окупанти перекидали протитанкові гармати. Зокрема, від Пантелеймонівки в сторону Єнакієвого – Вуглегірська поїхало дві "Рапіри" (100-мм ПТО МТ-12).

Судячи з усього, бойовики "ДНР" явно бояться українського наступу на Горлівському напрямку, тому підсилюють тили. Що характерно: знімають вони озброєння з тієї ділянки, по якій можуть вдарити ЗСУ, щоб оточити Горлівку з півдня, і везуть його за Горлівку, наче створюючи таким чином другу лінію оборони на випадок, якщо вони втратять контроль над містом.

Крім того, українською розвідкою було виявлено, що протягом тижня противник в районі окупованої Горлівки проводить роботи зі спорудження додаткових рубежів оборони, що, в принципі, підтверджує наше припущення.

А ось на ділянці Гольмівський – Троїцьке бойовики встановили додаткові мінно-вибухові загородження.

Тобто, знову ж таки, бойовики явно бояться наступу Збройних сил України на Світлодарській дузі. І, знову ж таки, про аналогічні загородження в районі Зайцевого і далі на південь, довкола Горлівки, інформації немає, що відверто насторожує. Все це наштовхує на думки, що чутки, які останнім часом гуляють лавами бойовиків, мають під собою певне підґрунтя і Горлівку справді збираються здати Києву.

А по трасі Р-66 ("Бахмутка") противник перекидав 120-мм міномети в напрямку Смілого. Хоча, розвідники кажуть, що цілком ймовірно за Степовим колона звернула на Слов'яносербськ – точно відстежити переміщення на даній ділянці не вдалося.

Крім цього, через Біле у напрямку Алчевськ – Перевальск, пройшли 6 одиниць 122-мм гармат-гаубиць типу Д-30 30А, які везли "Уралами", також колона з 2-х "Камазів".

Знову ж таки, як і у випадку з Горлівкою, тут дуже схоже на формування другої лінії оборони. Тобто, бойовики готуються до варіанту розвитку подій, за яким вони втратять шмат території так званої "ЛНР" – по річку Лозову, і тому зосереджуються на тому, щоб не пропустити ЗСУ далі – на Луганськ.

Ну а про серйозність намірів Кремля триматись за Україну зубами до останнього свідчитть той факт, що для забезпечення діяльності частин і з'єднань "1 АК ДНР" і "2 АК ЛНР" протягом останнього тижня з території Росії через залізничну станцію Ровеньки було доставлено близько 1000 тон паливно-мастильних матеріалів.

Отож, все скидається на те, що дуже скоро ми станемо свідками чогось непересічного та, цілком можливо, грандіозного. Або не станемо…

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна