Чому Україна виграє від повернення Путіним КДБ

На основі Федеральної Служби Безпеки, Федеральної служби охорони і Служби зовнішньої розвідки планується ще до чергових виборів Путіна в 2018 році створити Міністерство держбезпеки

Чому Україна виграє від повернення Путін…

Першою післявиборчою новиною на Росії стало повідомлення про реформу в силових органах. Чутки про можливе масове перетасування виникли ще в червні, але тільки зараз вони отримали майже офіційне підтвердження.

Як повідомляє російське видання "Коммерсант" з посиланням на свої джерела на основі Федеральної Служби Безпеки, Федеральної служби охорони і Служби зовнішньої розвідки планується ще до чергових виборів Путіна в 2018 році створити Міністерство держбезпеки.

Слідчий комітет Росії знову може бути підпорядкований Генеральній прокуратурі (виведений з її складу п'ять років тому). Але і це ще не все - фактично буде знищено Міністерство з надзвичайних ситуацій - війська цивільної оборони, а також рятувальні, пожежні та інші служби відійдуть до Міністерства Оборони, а Держпожнагляд повернеться до МВС (де він і був раніше).

Всі ці заходи (а в тому, що такий план є і реалізується на практиці сумнівів немає) мають чітку спрямованість: Путін дуже ймовірно серйозно стурбований можливістю навіть тіні змови силовиків проти себе і проводить заходи, спрямовані на зміцнення особистого режиму влади.

Першим таким "дзвіночком" було створення Нацгвардії в якості особистої президентської силової структури. Тепер ось створення неповороткої структури з численними функціями, яка майже неминуче буде постійно перебувати в стані підкилимних ігор і не зможе консолідуватися навколо якоїсь конкретної особистості.

Другий момент - під прикриттям реорганізації буде проведена тотальна зачистка потенційно нелояльних силовиків. Тут можливостей дуже багато - від непроходження атестації до досягнення пенсійного віку.

Однак як показує світова практика після такого "погрому" у вигляді реорганізації професійний рівень різко просідає. Тут можна згадати і досвід уже сучасної Росії - після силового розгрому Верховного Совєта в жовтні 1993 року, коли з силових структур пішло багато професіоналів, дуже часто цілими підрозділами. Тоді було втрачено як цілісний "організм" загін спецпризначення "Вимпел".

І розпочата через рік Чеченська війна показала всю повноту розгрому силових органів. І знову як і було десятки разів в російській історії брак професіоналізму та кадрів був компенсований життям тисячів солдатів і офіцерів.

Що ж подивимося що буде на цей раз, однак уже сьогодні зрозуміло, що ні до чого доброго в довгостроковому плані забезпечення безпеки Росії це не призведе, а тільки послабить силове крило. Що в розрізі протистояння по осі "Київ - Москва" вже само по собі непогано.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme