Чи допоможуть німці Україні отримати "Джавеліни"

Консервативні німецькі політики виступили за надання Україні зброї, але швидше за все ця ідея завершиться "пшиком"

Чи допоможуть німці Україні отримати "Дж…

Німецька газета Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung нещодавно повідомила, що низка німецьких політиків із лав владної консервативної партії "Християнсько-демократичний союз" виступила за надання Україні летальних озброєнь. Проте в заяві євродепутата від німецької партії CDU Міхаеля Галера також пролунала заява в коментарі "Польському радіо", що, мовляв, у зв'язку із загостренням ситуації на Донбасі українській стороні необхідно передати оборонне озброєння. І слово "оборонне" у даній заяві є ключовим. 

Питання надання Україні летальної зброї "мусолиться" ще з 2014-го року. Ряд політиків у США та Європі постійно говорили, що дане рішення є необхідним. Але і Штати, і головні гравці у Європі підходили обережно до даної проблематики, обмежуючись саме оборонними видами озброєнь, а саме контрбатарейними радарами, приладами нічного бачення, "Хаммерами" та іншими нелетальними речами. 

І попри те, що в 2014-у році Петро Порошенко зазначав, що Україні не потрібна летальна зброя від США, а згодом вимагав від Заходу рівно 1240 протитанкових комплексів FGM-148 Джавелін - за кількістю ядерних боєголовок, яких Україна позбулася, підписавши в 1994 році "Будапештський меморандум", Захід нам відмовив. Пізніше дану річ пояснювали тим, що на Заході боялися, що зброя опиниться в руках сепаратистів. 

Швидше за все, сьогоднішні заяви німецьких політиків є своєрідною відповіддю на зростання агресії і маневри російсько-терористичних військ на Донбасі, збільшення кількості обстрілів, а також збільшення озброєнь у Криму. Але чи завершаться ці заяви черговим "пшиком", або ж стануть реальністю, ми дізнаємося зовсім скоро. 

Якщо ж говорити про те, чи потрібна сьогодні Україні зброя від Заходу, а якщо так, то яка саме, можна відповісти позитивно. Нам дійсно потрібна летальна зброя.

Говорячи про допомогу Заходу варто нагадати війну в Афганістані під час радянської окупації, коли американські ПЗРК "Стінгер" суттєво змінили хід військових дій. І якщо в Україні є власні ПЗРК "Ігла-1М", "Барс", "Стріла-2ММ", то хоч це прозвучить і як "баян", але нам дійно потрібні "Джавеліни". 

Яка користь від "Джавелінів"

Протитанковий ракетний комплекс "Джавелін" є найдорожчим у світі. Він призначений для знищення бронетехніки, захищених об'єктів (типу бункер, дзот), вертольотів та безпілотників. Є першим серійним ПТРК третього покоління. Вартість комплексу при закупці для армії США, за цінами 2013-го року, становить $100 тис. Дальність стрільби становить від 50 до 2500 метрів. 

Варто відзначити, що під час випробувань на етапі повномасштабної розробки в якості мішеней використовувалися танки М60 і російські танки Т-62, Т-72. Таких досить багато у рядах армії "Л-ДНР". 

Враховуючи те, що на окуповані території було завезено досить багато російської техніки, і бойовиками сформовані танкові батальйони "Август" та "Дизель", у разі атаки ворожих сил "Джавеліни" б нам дуже знадобилися. 

Якщо говорити про мрії, то також були б дуже доречними снайперські гвинтіки, наприклад великокаліберна Barrett M82. Про танки і літаки говорити навіть, мабуть, не варто.

Але мрії мріями, а нам варто готуватися до того, що Захід і надалі надаватиме нам аптечки, бронежилети, прилади нічного бачення, контрбатарейні радари, а "Джавеліни" залишаться у наших бажаннях. Оскільки від "Мінську" у США та Європі відступати не хочуть. Єдине, що може змінити рішення Заходу - пряма агресія Росії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme