Бойовики в зоні АТО недоотримують належне за нормами забезпечення

У підрозділах корпусу "1 АК ДНР" існує безліч проблем, у тому числі злодійства, а також неналежне забезпечення та постачання

Depo.Війна
7 грудня 2017 10:12
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив народний депутат, координатор руху "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"У підрозділах корпусу "1 АК ДНР" існує безліч проблем, у тому числі й злодійства. Крадуть, наприклад, медикаменти, які потім реалізують через аптеки, виплати компенсацій за поранення через "відкат", – йдеться у повідомленні.

За даними Тимчука, рівень кваліфікації медичного персоналу в структурних підрозділах частин корпусу не витримує критики, регулярно фіксується загибель військовослужбовців від крововтрати при кульових або осколкових пораненнях кінцівок, навіть при наявності у персоналу медичних рот джгутів та індивідуальних перев'язувальних пакетів. Із медичних рот виписують недолікованих військовослужбовців, при цьому на їх лікування списуються медикаменти. Наприклад, такі порушення практикуються в 100-й бригаді. Мобільні військово-польові шпиталі, а також польові кухні, лазні й таке інше, як правило, розгортаються для демонстрації під час перевірок.

Замість підвезення готової їжі на позиції, солдати отримують "Сухпай" у вигляді круп, макаронів, картоплі, консервів (1 банка тушонки на 1 людину на 2 доби), а приготування гарячої їжі бойовики змушені організовувати безпосередньо на позиціях, на вогнищах і "буржуйках", залишаючи для цього пости та демаскуючи себе димом і температурним випромінюванням.

У 11 ОМСП особовий склад зараз шукає бронежилети за свій рахунок. У підрозділах, що діють в зоні так званої "Авдіївської промзони", солдат змушують здавати частину зарплати на покупку касок і бронежилетів.

У серпні цього року в одній із частин проводився огляд техніки. Щоби показати її повну боєготовність, командир танкового батальйону, не придумав нічого кращого – наказав механікам виготовити відсутні в ЗІПу прокладки між головкою та блоком циліндра двигуна з автомобільних камер.

Перебої в постачанні всіх підрозділів корпусу обумовлені, перш за все, масштабними недостачами, що виникли в 2014-2015 роках, які неможливо списати за кілька років. З цієї причини вони і недоотримують належне за нормами забезпечення. Крім того, як зазначалося, в корпусі і військових частинах масово відбувається крадіжка всіх видів забезпечення.

Найбільш масштабні "розкрадання та корупційні схеми здійснюються за участю або під керівництвом командування і російських радників. Різниця між фіктивною і реальною чисельністю особового складу призводить до невідповідності коштів, що виділяються на всі види постачання, що прикривається результатами фіктивних перевірок. Аналогічна ситуація має місце в зв'язку з різницею кількості озброєння, техніки, боєкомплектів і т.д., яке проходить по звітності та фактично є в наявності".

Повсюдно поширені крадіжки палива. Найбільш масштабно це здійснюється під час слідування колон бензовозів. Як правило, 1-2 машини відокремлюються від них і йдуть на приватні бази зберігання, після чого бензин і дизель реалізується місцевим фермерам або через мережу АЗС. Так, при 11-му полку діє афілійоване підприємство (офіс знаходиться в м. Макіївка), яке скуповує дизпаливо та реалізує його оптом мереж АЗС в республіці.

У 9-му полку комбат-радник, командир взводу зв'язку, два командира рот крадуть і продають паливо. Командири рот віддають підлеглим накази зливати паливо з танків. За реалізацію краденого палива відповідає командир взводу зв'язку, комбат прикриває нестачу в звітах. Аналогічна практика існує в усіх підрозділах.

Більше новин про події в зоні АТО читайте на Depo.Війна