Бої під Маріуполем: Чому ЗСУ не дозволяють "отвєтку" за Талаківку

В останні дні жителі Маріуполя активно обговорюють бої неподалік міста і діляться фотографіями та відео в соцмережах

Бої під Маріуполем: Чому ЗСУ не дозволяю…

Вже кілька останніх днів під Маріуполем точаться перестрілки між нашими військовими в районах Водяного-Пікуз, Гнутового, Лебединського, Широкиного та окупованої Саханки.

Але вчора особливо дісталося нашій Талаківці. Терористи з 19 по 21 годину обстрілювали селище з важкої артилерії.

"З 19-ї до 21 години вечора ворог вдався до обстрілу мирного українського селища Талаківка, що в передмісті Маріуполя. Окупанти випустили по населеному пункту понад 90 снарядів 152 калібру. Втрат серед мирних громадян немає. Пошкоджено селищні промислові приміщення", - йдеться в повідомленні ООС.

Тут варто зазначити, що ворожим вогнем були накриті позиції морської піхоти - близько 100 потраплянь за короткий проміжок часу. Про загиблих воїнів наразі не говорять. Втім, за минулу добу внаслідок бойових дій на різних ділянках фронту загинув один військовий і троє були поранені. У бойовиків загиблих четверо, а ще чотири людини поранені.

Жителі Маріуполя повідомляли в соцмережах, що в районі окупованих Пікуз та нашого Лебединського горять поля.

Обстріли було чути навіть в центрі міста.

За даними поліції, артилерійський обстріл Талаківки з боку окупованої території почався близько 18.45 і тривав майже до 20.00. "Снаряди калібром 122 та 150 мм потрапили в нежитловий сектор. Було пошкоджено будівлю місцевого підприємства, яке тимчасово не працює, і близько 10 автомобілів, які йому належать. В результаті вибухів загорілося поле", - заявили правоохоронці.

Поблизу Талаківки знаходиться Сартана по якій ще в січні 2017-го прилітали "Гради". В обох населених пунктах є позиції нашої армії.

Від військових вдалося дізнатися, що ворог стріляв по Талаківці із самохідних гаубиць "Гвоздика". Окрім цього тривав бій під Водяним та Широкиним. Місцеві повідомляли, що сили ООС вели вогонь у відповідь.

Поки без жодного просування вперед як наших воїнів так і ворога. Традиційний для цієї пори року, а також для Приморського напрямку артилерійський "пінг-понг". Щоправда, поки без нашої гідної відповіді. Водяне, Лебединське, Талаківка, район Широкиного регулярно обстрілюються ворогом із Саханки, Азова, Верхньошироківського. Сірої зони на Примор'ї практично не лишилося. Степ і гарна видимість є особливістю місцевості. А наші і ворожі позиції часто розділяють лічені сотні метрів.

Обстріл Талаківки не міг обійтися без зради. Так відомий журналіст Юрій Бутусов у "Фейсбуці" написав, що нашій армії заборонили давати "отвєтку" ворогу і вести контрбатарейний вогонь. Бутусов у всьому звинуватив генерала Олександра Красноока, командувача ОК "Схід".

Журналіст додав, що пост виклав на прохання командирів підрозділів, які воюють на Примор'ї.

Волонтер Семен Кабакаєв інформацію Бутусова спростував, зазначивши, що відповідь нашої армії була.

Хоча волонтер, який працює на Приморському напрямку Серж Марко підтвердив дані Бутусова і розповів про наказ Красноока не стріляти у відповідь.

"Артобстріли під Маріуполем йдуть кожен день вже більше тижня. Сиплять ствольною Артою поклавши болт на ОБСЄ. Навіть серед білого дня.
Але проблема в тому що командувач ОТУ "Схід" якийсь генерал Красноок заборонив відповідь. За його словами, це морпіхи провокують сепарів. Сьогодні обстріл мирного Талаківці не змінив думки "бравого" генерала. Заборона на відповідь. Її не було. Так ось, хотілося б запитати у командувача ООС Наєва - чим приморський напрямок так проштрафився, що цей даун зараз його так чудово зливає? Більше того, Красноок направив до Маріуполя комісію яка повинна приструнити морпіхів які "провокують" свого супротивника", - пише Серж Марко.

Ситуація справді дивна, оскільки на Луганському та Донецькому напрямках наша армія дає гідну відповідь регулярно.

Бійці та волонтери не кращої думки про Красноока. Солдати, які воювали під його командуванням зазначають, що для нього фішка "самі провокуєте сепарів" є звичною.

Зазначимо, що використання артилерії справді забороняється за Мінськими домовленостями. Втім, як командування так і президент України, головнокомандувач армії Петро Порошенко неодноразово заявляли, що приводом для вогню у відповідь є загроза життю військових. Чи можна вважати загрозою артилерійський обстріл населеного пункту і наших позицій? Думаю, тут відповідь очевидна. Враховуючи те, що через близькість російського кордону на Приморському напрямку стоять не найкращі частини з'єднань бойовиків, то за таку нахабність наша армія могла б надовго змусити терористів замовкнути, як весною 2017-го, коли обстріли ворога "гасилися" контрбатарейним вогнем. Втім, схоже, в окремих генералів інший погляд на війну.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme