Bellingcat: Відповідальність за катастрофу "Боїнга" МН17 лежить на Міноборони Росії

Експертна група Bellingcat опублікувала нову доповідь про катастрофу Боїнга МН17 Малазійських авіаліній, який зазнав катастрофи 17 липня 2014 року в небі над Донбасом

У доповіді під назвою MH17: ймовірні підозрювані і свідки з 53-ї зенітно-ракетної бригади експерти називають імена тих військових, які могли би безпосередньо віддавати наказ на транспортування зенітно-ракетного комплексу "Бук" на територію України і на пуск ракети, яка збила "Боїнг", передає depo.ua з посиланням на Deutsche Welle.

Експерти Bellingcat підкреслюють, що головну відповідальність за катастрофу пасажирського літака несе Міноборони Росії спільно з військовим командуванням та лідерами самопроголошених "ДНР" і "ЛНР".

За твердженням авторів розслідування, "Буком", який збив літак, швидше за все, управляли військовослужбовці 2-го батальйону 53-ї зенітно-ракетної бригади армії Росії.

У звіті наголошується, що стандартний екіпаж "Бука" складається з двох солдатів - оператора установки і водія, а також сержанта і лейтенанта. При цьому рішення про пуск ракети приймає лейтенант. Автори звіту зуміли визначити особи десяти офіцерів 2-го батальйону, один з яких міг віддати наказ. Однак хто саме це зробив, експерти Bellingcat сказати не можуть, тому у звіті зазначені лише їхні імена і перші літери прізвищ, а обличчя на фотографіях навмисно розмиті.

Експерти стверджують, що точний склад екіпажу повинен бути відомий командирові батальйону і/або командиру бригади, так як саме вони повинні були відібрати солдатів і офіцерів для управління "Буком".

За даними Bellingcat, в той період посаду командира батальйону в той період імовірно обіймав Дмитро Трунін.

У свою чергу, його начальником, командиром 53-ї зенітно-ракетної бригади був Сергій Мучкаєв. Автори розслідування припускають, що Мучкаєв віддавав накази про переміщення 2-го батальйону і, зокрема, про транспортування ЗРК "Бук" на українську територію. Хоча, за оцінками експертів, Мучкаєв навряд чи самостійно приймав рішення про транспортування ЗРК на територію України - це перебуває в компетенції вищого командування.

Крім того, експерти назвали імена ряду вищих військових чиновників РФ, які несуть опосередковану відповідальність за аварію "Боїнга".

На чолі цього списку - міністр оборони РФ Сергій Шойгу з двома його першими заступниками - Валерієм Герасимовим і Аркадієм Бахіним. А також президент Росії Володимир Путін, який за Конституцією є верховним головнокомандувачем ЗС РФ.

За словами засновника Bellingcat Еліота Хіггінса, ця доповідь - укорочена і цензурована версія того звіту, який було передано прокуратурі Нідерландів в грудні 2015 року. Зокрема, у варіанті для слідчих вказані повні імена і прізвища підозрюваних військовослужбовців 53-ї зенітно-ракетної бригади, а їхні обличчя на фотографіях не розмиті.

Крім того, у публічну версію звіту не увійшла інформація, яка, на думку аналітиків Bellingcat, є "в недостатньому обсязі для публікації, але при цьому потенційно релевантна для слідства", пояснив Хіггінс.

3 січня в інтерв'ю голландському виданню NOS Елліот Хіггінс говорив, що дослідники незалежної британської групи Bellingcat звузили список причетних до катастрофи рейсу MH17 в Донбасі до 20 осіб.

Нагадаємо, катастрофа літака Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс з Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року на сході Донецької області неподалік від міста Торез. На борту перебували 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme