Чотирнадцятий день війни: Де ЗСУ завдали окупантам втрат 9 березня

Чотирнадцятий день війни України проти російських окупантів приніс нові втрати серед мирного населення, але й приніс нові перемоги та здобутки

Руслан Рудомський
Журналіст відділу «Війна»
Чотирнадцятий день війни: Де ЗСУ завдали…
Фото: ЗСУ

У середу, 9 березня, російські окупанти продовжили обстріли населених пунктів України. У свою чергу угруповання Сил оборони продовжило вести оборонну операцію у межах визначених операційних зон.

Противник суттєво знизив темпи просування військ, але не відмовився від проведення наступальної операції. Ворог продовжував зосереджувати основні зусилля на оточенні міста Києва, захопленні міст Суми, Харків, Маріуполь і Миколаїв, а також забезпеченні сухопутного коридору між тимчасово окупованим Кримом та континентальною частиною Росії. Не полишав спроб вийти на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей.

Повітряні сили ЗСУ продовжували відбивати ракетно-бомбові удари та знищувати засоби повітряного нападу окупантів, здійснювати протиповітряне прикриття важливих об'єктів інфраструктури України та угруповань військ.

Житомир

На Житомирщині противник діє силами окремих підрозділів зі складу 29-ї, 35-ї, 36-ї загальновійськових армій Тихоокеанського флоту та Повітряно-десантних військ РФ. Після невдало проведеного наступу значна кількість підрозділів ударного угруповання окупантів зазнала втрат, та спішно виводиться в райони відновлення. Бойова техніка, зазвичай, противником не евакуюється і її за законами воєнного часу експропріюють українські військові та сили тероборони.

Київ

Угруповання сил і засобів оборони міста Києва весь день відбивало наступ противника і наносило вогневе ураження його наступальним угрупованням, стійко утримуючи визначені рубежі.

Після невдалого наступу у напрямку на Фастів противник здійснив спроби відновлення наступальних дій на зазначеному напрямку, але також невдало.

У другій половині дня українська армія пішла у контрнаступ. В районі населених пунктів Бородянка та Макарів під час наступальних дій підрозділів ЗСУ противник поніс значні втрати.

З поганого. Російськими окупантами була пошкоджена єдина лінія електропостачання ЧАЕС і всіх її ядерних об'єктів, які зараз контролює російська армія. Таким чином ЧАЕС була знеструмлена і перейшла на роботу з дизель-генераторів, потужності яких вистачить на 48 годин. Окупанти не дають робітникам відновити ремонтні роботи. Якщо за дві доби не відновити електропостачання ЧАЕС, можлива техногенна катастрофа.

Чернігів

Уночі на Чернігівщині силами територіальної оборони було знищено чергову колону забезпечення Збройних сил РФ. Цього разу ущент згоріли вантажівки з боєприпасами та танк супроводу.

Зранку ворог силами окремих підрозділів зі складу 2-ї і 41–ї загальновійськових армій та 90-ї танкової дивізії Центрального воєнного округу намагався відновити наступ. Силами до однієї БТГр ворог здійснив переправу через річку Трубіж і блокував автотрасу Е95 в районі Залісся. Водночас ворог зазнав втрат на підступах до міста Чернігова та на інших напрямках в області.

З метою відновлення боєздатності угруповання, на територію України було переміщено одну БТГр зі складу 55-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії Центрального воєнного округу зі складу оперативного резерву.

Суми

Протягом дня тривала підготовка росіян до наступу на Суми. Зокрема, ворог зосереджував армійську авіацію для забезпечення дій повітряного десанту.

З хорошого. Почалися бої за тимчасово окуповане місто Тростянець, де російські окупанти облаштували свою військову базу та оперативний штаб на Сумщині. Там перебуває більше тисячі одиниць російської військової техніки.

Також у Сумській області теробороною було знищено 18 одиниць військової російської техніки при спробі зайти в один із населених пунктів (який саме – наразі не повідомляється), частину техніки було захоплено.

Харків

Уночі у селі Андріївка Балаклійського району на Харківщині українськими прикордонниками було знищено чергову ворожу диверсійно-розвідувальну групу, яка здійснила напад на блокпост. У результаті бою ворожа ДРГ була вщент розгромлена, а особовий склад диверсійної групи почав втікати. При цьому вони кинули посеред поля свого пораненого. Його наші українські військові-прикордонники взяли в полон.

Крім цього, у напрямку Дергачів уночі Сухопутні частини ЗСУ спільно з частинами Нацгвардії та Сил тероборони перейшли в контрнаступ на позиції артилерії та реактивні системи залпового вогню противника, які систематично обстрілювали околиці міста Харкова. Після невдалого супротиву ворог вдався до втечі у напрямку російського Бєлгорода, при цьому кинув військову техніку у вигляді важкого озброєння. Зараз ЗСУ повністю контролюють Дергачі.

Також протягом дня противник силами окремих підрозділів 1-ї танкової армії (до 11 БТГр), 20-ї загальновійськової армії (до 8 БТГр), 6-ї  загальновійськової армії (до 3 БТГр) Західного воєнного округу, 14-го армійського корпусу Північного флоту (до однієї БТГр) намагався утримати рубіж від Сіверськодонецька до Сум. Основні зусилля були зосереджені на спробі оточення міста Харків та виході на бар'єрний рубіж по річці Дніпро.

Менше з тим, місто Харків продовжує повністю перебувати під контролем ЗСУ. Ворог не робить активних наступальних дій, але продовжує наносити ракетно-бомбові удари по житловій інфраструктурі на окраїні міста.

Також тривали бойові дії на Ізюмщині. Противник наводив понтонно-мостові переправи через річку Сіверський Донець та Берека. Голова Харківської ОДА заявив, що місто Ізюм практично знищене. Відсутня електрика, газ, тепло, вода, не працює мобільний зв'язок, інтернет. Всі перебувають в укриттях.

Ближче до вечора з'явилась інформація, що в окупованій Балаклії Харківської області українські військовослужбовці одним обстрілом накрили близько півтисячі одиниць ворожої техніки, зосередженої ворогом на місцевому ремонтному заводі.

Луганськ

На Луганському напрямку окупанти силами так званої армії "ЛНР" за підтримки Збройних сил РФ намагався продовжити наступальні дії з метою виходу на адміністративні кордони Луганської області.

Донецьк

На Донецькому напрямку окупанти силами так званої армії "ДНР" та окремими підрозділами зі складу 150-ї  мотострілецької дивізії 8-ї загальновійськової армії (до 7 БТГр) намагається продовжити наступальні дії на раніше обраних напрямках з метою виходу на адміністративні кордони Донецької області.

Зранку у напрямку Краматорська російські окупаційні війська випустили ракету з комплексу "Іскандер". Ракету було збито системою ППО, хвостова частина комплексу впала на територію станції Шпичкине смт Ясногірка.

Також ворог безуспішно намагався зламати оборону Маріуполя, який перебуває в оточенні. Від безсилля протистояти ЗСУ на полі бою, російські окупанти вдалися до обстрілів об'єктів цивільної інфраструктури, знищивши реанімацію міської лікарні і пологовий будинок.

Запоріжжя

На Запоріжжі ворог продовжував перебувати на раніше захоплених рубежах, включно з містом Енергодар. Готувався до атаки на місто Запоріжжя і намагався зламати оборону Маріуполя з півночі.

Херсон

На Таврійському напрямку противник, силами окремих підрозділів зі складу 49-ї загальновійськової армії, 22-го армійського корпусу, 20-ї мотострілецької дивізії 8-ї загальновійськової армії та Повітряно-десантних військ (до 17 БТГр) продовжив утримувати рубіж від Херсона до Розівки. При спробах форсування річки Південний Буг ворог успіху не мав.

Разом з тим, ворожі війська увійшли у місто Скадовськ. Їх там зустріли українці з синьо-жовтими прапорами, які вимагали від росіян піти услід за військовим кораблем.

Російські окупанти використовують міжнародний аеропорт Херсон для базування бойових літаків.

У зв'язку з шаленим супротивом мешканців міста Херсон, окупанти намагаються запровадити у місті адміністративно-поліцейський режим. Для цього до Херсонської області були введені підрозділи Росгвардії, що здійснили неправомірне затримання понад 400 громадян України.

Миколаїв

В Південно-Бузькому операційному районі російські окупанти продовжують утримувати рубіж від міста Херсон до Каховки. Окремі підрозділи зі складу 49-ї загальновійськової армії Південного воєнного округу ЗС РФ були зупинені північно-східніше міста Миколаїв уздовж річки Інгул.

Водночас не припинялись обстріли міста Миколаїв з боку Кропивницького. Стріляли по українських блокпостах. Очевидно, або перевіряли оборону, або готуються до наступу.

Одеса

На Південному напрямку оперативні угруповання Сил оборони здійснюювали прикриття державного кордону України та морського узбережжя, охорону і оборону аеродромів та об'єктів критичної інфраструктури.

Також в Одесі вдалися до превентивних заходів щодо охорони пам'яток історії та культури.

Карта війни в Україні 9 березня

Читайте також: Путін планував перемогти Україну за два дні: РИА "Новости" спалилося "переможною" статтею

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme