"Зустріч" в Білому домі: Як Путін підставив Трампа

Задля ввічливості Трамп дав обіцянку, яку не збирався виконувати. У відповідь на що у Кремлі зробили з цієї обіцянки маленьку геополітичну перемогу. Що принесе чимало проблем господарю Білого дому, і насправді погіршить, а не покращить стосунки між Москвою та Вашингтоном

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
"Зустріч" в Білому домі: Як Путін підста…

У дивний спосіб анонсована зустріч президентів США та Росії встигла наробити чимало шуму у ЗМІ — незважаючи на свій поки що більш ніж гіпотетичний характер. Після того, як представник адміністрації Путіна оприлюднив інформацію про те, що Дональд Трамп не тільки привітав російського президента з перемогою на виборах, а й запросив Володимира Путіна приїхати у гості "в неозначеному майбутньому", в американських політиків і журналістів виник цілий ряд абсолютно логічних запитань до свого лідера.

Починаючи від того, чому про запрошення Путіна до Білого дому знали російські чиновники — але не знали американські законодавці та американський народ.

Продовжуючи тим, як це запрошення вписується в "жорстку лінію", яку буцімто зайняв Вашингтон після розслідування атак на американську виборчу систему, та історії з отруєнням в Солсбері.

Здивування преси з дуже високою ймовірністю знайде своє продовження у Конгресі США, де теж, здається, були не надто добре поінформовані про можливий приїзд російського гостя. Цілком ймовірно, що в текст присяги нового очільника Держдепу, якого Конгрес ще не затвердив, увійде обіцянка інформувати законодавців про всі божевільні й ні з ким не узгоджені ініціативи Дональда Трампа.

При тому що насправді Трамп не сказав нічого нового. Він, до слова, уже не перший раз допускає можливість зустрічі з Путіним в Білому домі — це в нього своєрдний "пунктик". Минулого літа, наприклад, американський президент заявив, що сподівається запросити Путіна до Вашингтона, хоча і зазначив, що час для того є "невідповідним". "Мені дуже легко було б сказати тверде "я не буду зустрічатися", але це нерозумно, - заявив тоді Трамп, - Якщо у вас немає діалогу, ви просто дурні. Мені було б простіше сказати, що я ніколи з ним не зустрінуся, і всі будуть любити мене, але я повинен робити те, що правильно".

Тож про гіпотетичну можливість зустрічі Трамп згадав і цього разу. Не співвіднісши своє "запрошення" з реальною геополітичною ситуацією. З чинним президентом США такі конфузи трапляються нерідко від самого початку його терміну перебування при владі.

Натомість з цієї "фігури ввічливості" помічник Путіна Юрій Ушаков за два тижні після події зробив маленьку сенсацію. Для чого? Однозначно сказати складно. Навряд чи "підстава" для Трампа була першопочатковою і головною ціллю, хоча виключати не можна нічого. Скоріше за все, посадовець просто хотів похвалитись перед журналістами черговою перемогою вічно молодого президента. Журналісти сприйняли цю похвальбу всерйоз, задумались про її значення, і почали писати про умови, які на зустрічі виставить Трамп Путіну, а Путін — Трампу, і про можливі наслідки для світової політики цієї двосторонньої зустрічі, яка, скоріше за все, ніколи не відбудеться.

А от адміністрації чинного президента США відмиватися від цієї історії доведеться вельми довго. Дональд Трамп ще раз переконається, що Росія для нього — токсична тема, де будь-яка його дія призводить до колосальних проблем. Майк Помпео зрозуміє, чому Рекс Тіллерсон в останні дні перебування на чолі Держдепу, за чутками, провів на грані — чи за гранню — нервового зриву. А Когрес США, який і без того отримав чимало можливостей контролювати зовнішню політику США, отримає законну підставу ще трішки посилити свій вплив на ситуацію — в зв'язку з невеликими талантами чинного господаря Білого дому до ведення міжнародних справ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme