ЗМІ дізнались, коли ЄС може затвердити санкції проти Білорусі

Європейський Союз може запровадити нові санкції щодо Білорусі наприкінці серпня
 

Про це пише Reuters з посиланням на власні джерела, повідомляє Depo.ua.

За даними джерел, 14 серпня, коли міністри закордонних справ ЄС зберуться на екстрені переговори щодо Білорусі, не варто очікувати остаточного рішення щодо санкцій, але таке рішення може бути фіналізоване після чергового обговорення між міністрами закордонних справ ЄС, яке відбудеться в Берліні 27-28 серпня.

Зазначається, що, як і в випадку з санкціями ЄС щодо Росії та осіб, відповідальних за анексію Криму в 2014 році і агресію на сході України, санкції щодо Білорусі будуть введені у вигляді заборони на поїздки і заморожування активів у ЄС.

Водночас, за даними джерел, Угорщина є головним скептиком щодо рішення про санкції, яке вимагає схвалення всіх 27 країн-членів. Проте Будапешт не став блокувати заяву усіх 27 держав членів цього тижня, у якій конкретно згадувалися можливі санкції "проти осіб, відповідальних за насильство, необгрунтовані арешти і фальсифікацію результатів виборів"

"Напрямок руху здається ясним. Скільки людей буде внесено в чорний список, наскільки далеко ми підемо, багато в чому буде залежати від Угорщини", – сказав неназваний дипломат ЄС в Брюсселі.

"Не було жодних сигналів про те, що якась країна ЄС хоче заблокувати якісь обмежувальні заходи, тому що насильство є кричущим", – сказав чиновник ЄС, знайомий із цим питанням.

"Що нам потрібно оцінити, так це рівень тиску, який був би корисним, а також те, що було б контрпродуктивним і могло б підштовхнути Лукашенко в обійми Росії, якщо він побачить в цьому свою єдину можливість залишитися при владі", – додав співрозмовник.

У вужчому варіанті санкції можуть бути застосовані тільки щодо деяких посадових осіб білоруського ЦВК та органів безпеки. У більш широкому варіанті санкції можуть бути накладені і на державних чиновників, таких як міністр внутрішніх справ. Нині сьогодні обмежувальні заходи ЄС щодо Білорусі включають ембарго на поставки зброї, а також заборону на експорт устаткування, яке може бути використане для внутрішніх репресій.

Нагадаємо, 14 серпня міністри закордонних справ ЄС проведуть екстрені переговори щодо Білорусі. Німеччина, Литва, Латвія і Швеція публічно висловилися на користь санкцій, цей курс підтримала і Австрія.

Також у Євросоюзі хочуть вдарити санкціями по Росії через Білорусь.

Читайте також: Протести у Білорусі: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme