Журналіст Bellingcat Грозєв розповів, як "ідіоти" із ГРУ намагалися його "хакнути"

Провідний журналіст проекту Bellingcat Христо Грозєв заявив про спробу зламу його поштового акаунта російськими спецслужбами

Редактор стрічки новин
Журналіст Bellingcat Грозєв розповів, як…
Фото: Bellingcat / facebook

Про це він написав у своєму Twitter, передає Depo.ua.

Зокрема, журналіст розповів, що отримав фішинговий лист, надісланий із Росії.

"Шановне ГРУ, дещо тупо намагатися фішингувати саме тих журналістів, які щойно викрили вашу найбільшу за всю історію секретну операцію. Ви б, можливо, зачекали день-два. І взагалі, вам би вдосконалити вашу фішингову розвідку. Перехідний сервер .ru? Нерозумні ідіоти", – написав Грозєв. 

Христо Грозєв про спробу зламу хакерами ГРУ

Христо Грозев хакери ГРУ

Грозєв про російських хакерів

"Вагнергейт": що відомо про фільм Bellingcat

Раніше повідомлялося, що перша частина фільму Bellingcat має вийти у березні 2021 року. Керівник проекту Христо Грозєв заявляв також, що розслідувачі виявили докази того, що спецоперацію із затримання "вагнерівців" організовувала Служби безпеки України. Однак фільм досі не вийшов і наразі точна дата його виходу невідома. 

11 березня головний редактор видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов, а також народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко повідомили, що Христо Грозєв 10 березня провів у Києві зйомки для фільму про обставини зриву операції щодо ПВК "Вагнер".

За словами Бутусова, Грозєву телефонував глава Офісу президента Андрій Єрмак, і сам "запропонував зустрітися й попросив записати для фільму інтерв'ю з державними діячами, які представлять у фільмі позицію Офісу президента в цій справі".

Також Бутусов повідомляв, що Грозєв записав інтерв’ю з агентами НАБУ, високопосадовцями Міністерства оборони та п’ятим президентом Петром Порошенком.

Водночас в Офісі президента спростували інформацію, що до них приїжджали розслідувачі з Bellingcat, аби взяти коментар для свого фільму.

Події, про які йдеться у фільмі відбулися наприкінці липня 2020 року. Тоді в Білорусі затримали банду російських найманців, серед яких є бойовики з Донбасу. Через 15 днів Олександр Лукашенко, який де-факто виконує обов'язки президента Білорусі, віддав затриманих під Мінськом "вагнерівців" Росії.

Згодом народний депутат України Олексій Гончаренко звинуватив оточення президента України Володимира Зеленського у зливі ворогам секретної інформації про таємну спецоперацію українських спецслужб з затримання російських бойовиків у Білорусі.

18 серпня 2020 року головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов заявив, що Володимир Зеленський звільнив начальника ГУР МО Василя Бурбу за вимогу розслідувати провал операції із захоплення "вагнерівців", відкладеної главою ОП Андрієм Єрмаком.

У вересні 2020 року народний депутат Володимир Ар'єв оприлюднив протокол СБУ з прізвищами "вагнерівців", а також їхні квитки на рейс до Стамбула.

Також раніше ЗМІ повідомляли, що Офіс Зеленського просив британську розвідку завадити виходу фільму Bellingcat про "вагнерівців".

Нагадаємо, нещодавно журналіст Христо Грозєв повідомив, що вебсайт журналістських розслідувань Bellingcat має намір опублікувати розслідування щодо зриву спецоперації українських спецслужб із затримання ПВК "Вагнера" на початку травня 2020 року. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme