Жорсткий промисловий протекціонізм в Німеччині стане ще більш відкритим, - експерт

Після презентації Міністерством економіки ФРН стратегії розвитку промисловості до 2030 року очевидно, що в найближчі роки Німеччина має намір робити ставку на жорсткий державний протекціонізм

Про це написав у своєму блозі політолог-міжнародник Тарас Семенюк, інформує Depo.ua.

"Жорсткий промисловий протекціонізм в Німеччині стане ще більш відкритим. Міністр економіки ФРН Петер Альтмайер вважає, що тільки так можна виграти гонку з США і Китаєм, - зазначає політолог. - США змінили риторику після приходу до влади Трампа. Китай веде постійний захист національного виробника. Ліберальні ідеї в такому тандемі і в жорстких умовах конкуренції відходять на останній план".

Тарас Семенюк підкреслює, що Німеччина і раніше в багатьох галузях впроваджувала політику протекціонізму: "Німеччина була відома своїм протекціонізмом і раніше, особливо в енергетиці та сільському господарстві. Промисловість також відіграє особливу роль для цієї країни, оскільки це одна з основних галузей експорту. Якість німецьких автомобілів і техніки відома всюди, і причиною тому є, не в останню чергу, державна протекція і підтримка".

Німецька стратегія розвитку промисловості 2030 може стати орієнтиром і для України, яка все ще визначається зі своєю промислової стратегією, вважає політолог-міжнародник.

"Чи буде Україна сировинним придатком, чи країною, яка виробляє продукт з доданою вартістю - визначатиме саме стратегія. Тому якісне стратегічне планування на державному та регіональному рівнях, а також планомірна робота влади в рамках цієї стратегії - це запорука процвітання країни", - резюмує Тарас Семенюк.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme