Жінкам у Латинській Америці радять не вагітніти до 2018 року

Вірус Зіка продовжує поширюватися по Латинській Америці, і все більше урядів держав рекомендують мешканкам країни планувати вагітність і не заводити дітей протягом найближчих двох років

Як повідомляє The Washington Post, вірус поширився вже як мінімум на 20 країн, включаючи, Барбадос, Болівію, Гваделупе, Панаму і Пуерто-Ріко, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс".

Найбільше постраждала Бразилія. Там заражені вже більше 1 млн чоловік, і більше 4 тисяч немовлят народилися з мікроцефалією, імовірно, через вірус Зіка.

Мікроцефалія означає, що новонароджені з'являються на світ з аномально маленькою головою і відповідно з недорозвиненим мозком. Дорослі переносять зараження вірусом Зіка відносно легко: з'являється невеликий висип, піднімається температура, можуть боліти суглоби.

Основну небезпеку він представляє саме для вагітних жінок. Різко зростає ризик народження дітей з фізичними та розумовими відхиленнями. Крім того, існує теорія, що вірус призводить до синдрому Гієна - Барре, який може означати параліч пацієнта.

У Колумбії, Гондурасі, Сальвадорі і на Ямайці жінкам вже рекомендовано відкласти вагітність на деякий час. Найсуворіша заборона в Сальвадорі: дітей радять не заводити як мінімум до 2018 року. Реалізувати заборону в католицькій країні, де церква не заохочує контрацепцію, буде дуже непросто.

Вірус Зіка відомий з 1940-х років, але по-справжньому небезпечною загрозою він став в останні кілька місяців.

Переносниками хвороби є комарі, і латиноамериканські країни намагаються взяти під контроль спалах вірусу за допомогою дезінсекції районів, де розмножуються комахи. Вагітним жінкам рекомендовано обробляти шкіру засобами захисту від комарів.

Вакцини від вірусу поки немає.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme