Завод з виробництва віскі випускатиме пальне

Шотландська компанія, що займається виробництвом віскі, вирішила отримувати вигоду від відходів виробництва і починає виробництво автомобільного біопалива

Завод з виробництва віскі випускатиме па…

Компанія, заснована в 2011-му році, останні три роки займалася вдосконаленням процесу переробки, в основі якого лежить давня методика ферментації, і наразі готова зробити наступний крок на шляху до його промислового впровадження, повідомляє ДеПо з посиланням на Federal Post.

Для виготовлення віскі потрібні три компоненти - вода, дріжджі і зерно, у першу чергу, ячмінь, але лише 10% одержуваного продукту є алкоголем, який може бути проданий.

Основні відходи включають: тверді відходи і рідину на основі дріжджів, відому як горщик елю, яка складається з використаних зерен ячменю і містить мідь. Ці відходи поширюються серед фермерів як низькосортний корм для тварин або викидаються у море.

Замість повторного використання цих матеріалів або їх викидання, компанія взяла за основу старий промисловий процес і допрацювала його. Тепер відходи від виробництва віскі можуть бути перероблені на ацетон, біобутанол і етанол, причому останні два варіанти можуть бути використані як паливо.

Компанія намагається популяризувати свою технологію з допомогою Департаменту енергетики і кліматичних змін Великобританії, приватних фондів і європейського Bio Base. Якщо все піде за планом, то незабаром з'явиться перший комерційний об'єкт.

Спочатку компанія була орієнтована на розробку біобутанолу - наступного покоління біопалива, яке має майже ту ж енергетичну цінність, що й бензин. Цей тип палива виробляє на 25% більше енергії на одиницю об'єму, ніж біоетанол - пальне, створене із сільськогосподарської сировини.

Його легше зберігати і він безпечніший у експлуатації, ніж біоетанол. Ще одним важливим плюсом є те, що пальне може використовуватися у звичайних, немодифікованих бензинових двигунах. Воно також може бути змішане з дизельним або біодизельним паливом.

Біобутанол був юридично визнаний у якості біопалива в 2009-му році. Крім того, у процесі переробки відходів методом шотландської компанії виходить ацетон, широко використовуваний як розчинник.

Близько половини світового ацетону використовується для виготовлення акрилових пластмас, таких як оргскло. Він також є основою для інших пластиків, таких як епоксидні смоли і полікарбонати.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme