Захід не бачить реформ: Україна може залишитися наодинці з убогістю і Росією

На першу річницю Євромайдану ставлення Заходу до України можна охарактеризувати словом «передрозчарування»: відтепер будь-яку фінансову допомогу Україна отримає тільки в обмін на реформи

Захід не бачить реформ: Україна може зал…

Як пише The New York Times, тих, хто розраховує, що Україна отримуватиме підтримку не стільки за реальні зміни, спрямовані на подолання корупції, скільки через співчуття, чекає розчарування, передає ДеПо.

Питання відсічі Путіну для Заходу стоїть окремо від питання про підтримку декларативних реформаторів в Україні, які поки нічим себе не зарекомендували.

«Захід не відпустить Путіна з гачка, - пише видання. - Але важливо визнати, що Київ, а саме Порошенко і Яценюк, мають зобов'язання, які повинні виконати».

«Немає сумнівів, наскільки нелегко приймати рішення про болючі реформи в той час, коли країна поставлена на коліна. Саме тому західні лідери зобов'язані дати зрозуміти Києву, що відчутну допомогу там отримають тільки після того, як реально візьмуться за виконання програми економічних і політичних реформ. Зрештою, саме за це боролися українці, які в грудні 2013-го вийшли на вулиці», - резюмує The New York Times.

Тим часом відомий економіст Андерс Аслунд не бачить жодних ознак того, що самоназвані реформатори в Києві мають намір втілювати гасла, під якими прийшли до влади і перемогли на парламентських виборах.

В листі «Голосу Америки» експерт б'є тривогу: «Судячи з опублікованого проекту коаліційної угоди, майбутній уряд не планує нічого з переліку (реформ, на думку Аслунда необхідних Україні в першу чергу, - прим. авт.). Це було б катастрофою».

Уніфікація цін на енергоносії згідно світового рівня, скорочення державних витрат на 10% ВВП і легалізація приватних продажів сільськогосподарських земель - без цього, переконаний Аслунд, Україна не виживе.

Саме власні інтереси українських чиновників можуть бути реальною перепоною на шляху реформ. Такі думки на початку листопада звучали на експертній конференції «Україна, Росія і Захід - шлях вперед».

«Для виживання Україні потрібні масштабні реформи. Однак без зовнішнього тиску вона навряд чи піде на такі реформи. Вважається, що США і ЄС повинні компенсувати діри в українському бюджеті, в тому числі борги за енергоресурси. Причому головні діри в бюджеті України виникають саме через корупційні схеми, зокрема, в сфері енергетики», - поділився результатами конференції доцент Школи дипломатії Американського університету Кіт Дарден.

На думку експерта аналітичного центру «Атлантична рада» Адріана Каратницького, в Україні діє потужне корупційне лобі, зацікавлене у тому, щоб зберегти схеми збагачення. Боротьба з ними стане лакмусовим папірцем реального реформаторства нового уряду України.

«Саме це і покаже, чи є воля для справжніх реформ. До сих пір в Україні не введені ніякі реформи в галузі енергетики», - зазначив Каратницький.

Колишній посол США в Україні, експерт дослідницького центру «Інститут Брукінгса» Стівен Пфайфер ще в жовтні попереджав: за діями або бездіяльністю України в сфері реформ пильно стежать.

Якщо Україна не зміниться - їй не тільки грошей не дадуть, а й взагалі махнуть на неї рукою і залишать наодинці з Росією.

«Захід може прийти до висновку, що Україна ніщо не виправить», - заявив Пфайфер.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme