"Загарбники, ідіть додому!": Мексиканці протестують проти "лавини" мігрантів

Сотні жителів прикордонного мексиканського міста Тіхуана вийшли на вулиці, протестуючи проти прибуття кількох тисяч мігрантів, які намагаються дістатися США

Протестувальники закликали мігрантів піти з Тіхуани на південь Каліфорнії, передає Depo.ua з посиланням на ВВС.

"Вони загарбниками! Вони озброєні! Залиште країну!" - заявили протестувальники.

58-річна Естер Мононі розповіла агентству AFP, що побоюється, що через велику кількість мігрантів у місті США закриють кордон. Проте не всі виступають проти мігрантів.

Трохи менше людей вийшли на демонстрацію на підтримку новоприбулих. Люди говорять, що мігранти тікають від переслідувань, бідності та насильства у своїх країнах - Гондурасі, Гватемалі та Сальвадорі.

Напередодні прибуття мігрантів, США та Мексика встановили засоби посиленої безпеки на спільному кордоні.

Міський голова Тіхуани Хуан Мануель Гастелум заявив у п'ятницю, що найближчими тижнями місто очікує 10 тисяч людей та не готове впоратися із такою "лавиною". Міські притулки вже переповнені і місцева влада просить уряд про допомогу.

Заяви Гастелума підтримав і президент США Дональд Трамп.

"Аналогічно (з Тіхуаною - ред.), США також погано підготувалися до цього вторгнення, і не підтримують його. Вони чинять злочини та провокують великі проблеми в Мексиці. Ідіть додому!".

Нагадаємо, черговий караван мігрантів висунувся із Сальвадору в США.

Нещодавно мігранти з гондураського "каравану" залізли на стіну між Мексикою та США.

18 жовтня стало відомо, що до кордону США наближається "караван мігрантів" з Гондурасу.

25 жовтня президент США Дональд Трамп назвав ситуацію з караваном мігрантів на південному кордоні національною надзвичайною ситуацією і заявив, що має намір направити військових для вирішення цієї проблеми.

28 жовтня група з понад 300 мігрантів залишила столицю Сальвадору і вирушила в напрямку кордону Гватемали з метою згодом дістатися США.

29 жовтня біженці з Центральної Америки намагались силою пробитись на територію Мексики через кордон з Гватемалою, один з біженців загинув унаслідок сутички з мексиканськими силовиками.

На кордоні з Мексикою, куди стягуються каравани мігрантів, можуть бути дислоковані до 15 тисяч солдатів США.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #мігранти