За грізне ревіння самцям мавп довелося заплатити маленькими яєчками

Що голосніші крики, на які здатні мавпи-ревуни (і за допомогою яких вони виграють конкурентну боротьбу за самок), тим менші у них яєчка - і, відповідно, менше можливостей виробляти сперму

До таких висновків прийшли британські вчені, автори статті в журналі Current Biology, передає depo.ua з посиланням на Лента.ру.

Джейкоб Данн і його колеги зібрали в музеях світу багату колекцію під'язичних кісток різних видів ревунів (рід Aloautta). В організмі самців ці кістки збільшені, що дозволяє їм виступати в ролі резонатора, що підсилює ревіння тварини. Данн виміряв внутрішній об'єм кісток і порівняв отримані показники з розміром яєчок дев'яти видів.

Чим більше кістка (і голосніше ревіння), тим менші у мавп цього виду розмір яєчок, з'ясували вчені. Мабуть, мова йде про еволюційний компромісі: частина мавп "інвестують" обмежені ресурси в крики, а інші - в вироблення сперми. Також імовірно, що гучноголосі самці здатні відігнати своїх конкурентів від самок: їх сперматозоїдам вже не треба змагатися з чужими, і потреба у великих яєчках знижується.

Дослідження інших зоологів також вказують на зворотну залежність між розміром яєчок і засобами, які дозволяють самцям перемагати своїх конкурентів в бійці (рогами, наприклад). Проте зв'язок між голосовими даними і виробленням сперми вчені виявили вперше. Ревіння таким чином грає аналогічну рогам роль в відштовхуванні суперників і боротьбі за самок.

Нарешті, зоологи порівняли ревіння мавп зі звуками інших тварин. Виявляється, ревуни видають звуки на таких же низьких частотах, як тигри і олені (які більші за мавп в десять разів). Вчені вважають, що низьке ревіння допомагає самцям здаватися більшими, ніж вони є насправді.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme