Юнкер вважає Brexit втратою часу та енергії

Ратифікація Європейським парламентом оновленої угоди про Brexit неможлива до моменту її схвалення депутатами Британії

Юнкер вважає Brexit втратою часу та енер…

Про це у вівторок, 22 жовтня, під час виступу на сесії Європарламенту в Страсбурзі заявив чинний президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, передає Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

Він зауважив, що Єврокомісія невтомно працювала, щоб провести переговори, а потім — повторно обговорити угоду з Великою Британією, з огляду на її рішення покинути Європейський Союз.

"Зараз у нас є нова угода, яка створює правову визначеність для впорядкованого виходу Великої Британії з ЄС… Зараз ми маємо дуже уважно спостерігати за подіями у Вестмінстері. Але неможливо уявити, щоб цей (Європейський) парламент ратифікував угоду до того, як ця угода буде ратифікована (британською стороною). Спочатку – Лондон, потім — Брюссель і Страсбург", – наголосив президент Єврокомісії.

Він зауважив, що сьогодні вже 105-й раз бере участь у дебатах в Європарламенті, та висловив жаль з приводу того, що досі змушений велику частину своїх обов’язків за мандатом президента Єврокомісії присвячувати Brexit, у той час як мав би більше піклуватися про те, яким чином зробити ЄС кращим для власних громадян: "Це втрата часу та втрата енергії".

"Угода, яку ми досягли з урядом Великою Британії, відповідає на вимоги цього парламенту – на всі вимоги цього парламенту. Я буду завжди жалкувати з приводу рішення Великої Британії полишити ЄС. Але принаймні ми можемо подивитися одне одному в очі і сказати, що ми зробили все що в наших силах, щоб такий вихід був впорядкованим. У цьому ж дусі ми зробили все, щоб підготувати ЄС до будь-якого розвитку подій, незалежно від того, що трапиться по іншу сторону (Англійського) каналу", – наголосив президент Єврокомісії.

Нагадаємо, 17 жовтня Європейська рада підтримала угоду ЄС із Британією. Нова угода про Brexit в основному збігається з домовленостями, досягнутими попереднім прем'єр-міністром Великої Британії Терезою Мей, основні відмінності полягають у вирішенні проблеми кордону Ірландії та Північної Ірландії.

19 жовтня Палата громад британського парламенту прийняла поправку, що передбачає нову відстрочку Brexit.

20 жовтня уряд Британії запустив надзвичайний план дій під назвою Yellowhammer, розроблений на випадок виходу Сполученого Королівства зі складу Європейського союзу (Brexit) без угоди.

Згодом Велика Британія заявила, що має намір вийти зі складу Євросоюзу в заплановану дату, 31 жовтня – у Лондона є "кошти і здатність" на це.

21 жовтня уряд Великої Британії зробить другу спробу провести голосування щодо Brexit, під час якого прем'єр-міністр країни Борис Джонсон закликає депутатів прямо схвалити або виступити проти угоди з Брюсселем. Того ж дня ЄС розпочав консультації з урядами 27 країн щодо відтермінування Brexit.

Також повідомлялося, що у парламенті Британії заблокували голосування щодо Brexit.

Довідка: Спочатку Велика Британія планувала вийти зі складу Євросоюзу 29 березня, але до цього терміну так і не визначилася з планом "брекзіту". У квітні 27 країн-членів ЄС на позачерговому саміті в Брюсселі домовилися надати Лондону відстрочку до 31 жовтня. Новий глава британського уряду Борис Джонсон неодноразово оголошував про намір реалізувати "брекзіт" до цього терміну при будь-яких обставинах, в тому числі і без угоди з Брюсселем.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme