Європарламент вимагає зупинити фінансування компанії Бабіша

Європейський парламент ухвалив резолюцію із закликом до Європейської комісії призупинити фінансування компанії Agrofert з європейських фондів

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Radio Praha.

Європарламент "глибоко стурбований тим, що Чеська Республіка не дотримується статті 61 (1) Регламенту (ЄС) 2018/1046 в питаннях конфлікту інтересів чеського прем'єр-міністра і його зв'язку з концерном Agrofert".

В основі резолюції лежить заклик до Європейської комісії "призупинити фінансування доти, поки конфлікт інтересів не буде досконально розслідуваний і розв'язаний".

Депутати також закликають перевірити всі випадки надання фінансової підтримки структурам Agrofert з тих пір, як Бабіш став членом уряду, тобто з 2014 року.

Предметом розслідування стосовно Бабіша є субсидії ЄС, надані холдинговим компаніям Agrofert - бізнес-імперії прем'єр-міністра, що складається з 230 компаній. Йдеться про 82 млн євро, виплачених Agrofert в 2018 році, але підсумкова сума може бути набагато вищою.

Нагадаємо, 13 листопада син прем'єр-міністра Чехії Андрей Бабіш-молодший повідомив, що минулого року його проти волі відправили в окупований Крим та утримували там, щоб "сховати" на тлі гучного розслідування можливих корупційних діянь його батька.

16 листопада правоохоронні органи Чехії порушили кримінальну справу проти Андрея Бабіша-молодшого, сина прем'єр-міністра країни Андрея Бабіша, за незаконний перетин кордону України.

17 листопада у столиці Чехії та інших містах тисячі людей вийшли на демонстрації з вимогою відставки прем'єр-міністра через скандал із його сином.

19 листопада прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш після зустрічі з сином в Швейцарії заявив, що його син, як і раніше переконаний в тому, що був вивезений до Криму проти своєї волі.

Офіційний Київ вивчає інформацію про поїздку в анексований Крим сина прем'єр-міністра Чехії Андрея Бабіш-молодшого.

Прем'єр-міністр відмежувався від скандалу і заявив, що "Гніздо лелеки" під час прохання про отримання гранту належало його дітям. Він запевнив, що син страждає на шизофренію.

26 листопада поліція допитала прем'єр-міністра Чехії Андрея Бабіша у зв'язку із заявою його сина, Андрея Бабіша-молодшого, про викрадення та насильне перевезення до окупованого Криму восени 2017 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна