Сина Бабіша насильно вивезли в окупований Крим, аби врятувати від корупційного скандалу

Син прем'єр-міністра Чехії Андрей Бабіш-молодший повідомив, що минулого року його проти волі відправили в окупований Крим та утримували там, щоб "сховати" на тлі гучного розслідування можливих корупційних діянь його батька

Про це Бабіш-молодший, який зараз живе у Швейцарії, розповів журналістам видання Seznam Zpravy, передає Depo.ua.

Так, Бабіш-молодший разом із батьком та кількома іншими членами родини фігурують у так званій справі "Гнізда лелеки" щодо махінацій із коштами ЄС.

У 2008 році родина Бабіша викупила старовинний маєток, який вирішила переобладнати у люксовий конференц-центр "Гніздо лелеки".

Суму реконструкції оцінили у 350 млн крон, з яких 50 млн склав грант Євросоюзу на підтримку малого бізнесу.

Прем'єр-міністр Чехії відмежувався від скандалу і заявив, що "Гніздо лелеки" належить його дітям.

35-річний син чеського прем'єра розповів журналістам, що його батько хотів сховати його після гучного скандалу. За його словами, він проти власної волі опинився в окупованому Криму.

Ключову роль у переміщенні Бабіша-молодшого у Крим відіграло подружжя Протптопових, яке працює на прем'єр-міністра Чехії.

Дружина Діта Протопопова є радником Міністерства охорони здоров'я та психіатром, яка лікувала Бабіша-молодшого. Її чоловік, росіянин Петро Протопопов, за словами сина чеського прем'єра, відвіз його в Крим.

"Я боюсь цієї людини. Його дружина - психіатр. Вони мали велику довіру і вони нею зловживали… Він сказав мені в Україні: "Я і твій батько зробимо все для того, щоб тебе закрити", - розповів Бабіш-молодший.

Противники чеського прем'єра на тлі появи інформації у ЗМІ закликаають ініціювати вотум недовіри до чеського уряду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна