ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

ЄС закликає готуватися до провалу переговорів про Brexit

Європейська комісія опублікувала документ, присвячений виходу Великої Британії з блоку, в якому, серед іншого, 27 країнам рекомендується готуватися до провалу переговорів про Brexit

Depo.Світ
19 липня 2018 14:46
ФОТО: depo.ua

17-сторінковий документ розміщений на сайті Єврокомісії, інформує Depo.ua.

У документі викладена інформація щодо поточної роботи з підготовки всіх наслідків виходу Сполученого Королівства з ЄС.

"30 березня 2019 року Сполучене Королівство залишить ЄС і стане третьою країною. Це буде мати наслідки для громадян, підприємств та адміністрацій як у Великій Британії, так і в ЄС. Ці наслідки варіюються від нових засобів контролю на зовнішніх кордонах ЄС з Британією, до дійсності виданих у Британії ліцензій, сертифікатів і дозволів і різних правил передачі даних", – йдеться в повідомленні.

У документі зазначено, що зацікавленим сторонам, а також національним та європейським органам влади необхідно підготуватись до двох можливих основних сценаріїв:

- договір про вихід буде ратифіковано до 30 березня 2019 року, закон ЄС перестане застосовуватися до Британії та у Британії 1 січня 2021 року, тобто після перехідного періоду в 21 місяць.

- договір про вихід не буде ратифіковано до 30 березня 2019 року, перехідного періоду не буде, і закон ЄС перестане застосовуватися до Британії та у Британії 30 березня 2019 року.

Цей сценарій називається "без договору" або "з обриву".

"У сьогоднішньому тексті міститься заклик до держав-членів та приватних сторін активізувати підготовку та дотримуватися прохання Європейського Союзу (стаття 50) від минулого місяця щодо посилення готовності на всіх рівнях", – заявили в Єврокомісії.

В ЄС також зазначають, що при будь-якому сценарії вихід Британії, поза сумнівом, викличе зрив – наприклад, в ланцюгах бізнес-поставок.

"Тому підготовка до переходу Великої Британії в статус третьої країни має першорядне значення, навіть у разі укладення угоди між ЄС та Великою Британією", – зазначили в Єврокомісії.

В даний час планується, що угоду про вихід буде погоджено Британією та ЄС у жовтні 2018-го року з політичною декларацією про їх майбутні відносини. Це забезпечить достатню часу для процесу затвердження в Євросоюзі та ратифікації у Сполученому Королівстві

Нагадаємо, 15 липня прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей заявляла, що Brexit може взагалі не відбутись через спроби законодавців зірвати її план виходу країни з ЄС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ