ЄС проти "ракетного розлучення" США і Росії

Європейський союз закликав США та Росію не допустити нової гонки озброєнь і продовжувати дотримуватися Договору про ракети середньої і малої дальності

ЄС проти "ракетного розлучення" США і Ро…

Про це йдеться в заяві прес-секретаря ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Майї Косьянчич, передає Depo.ua.

"Світ не потребує нової гонки озброєнь, яка нікому не принесла б користі, а навпаки, принесла б ще більшу нестабільність", - йдеться в заяві.

В ЄС очікують, що Російська Федерація відповість на серйозні побоювання, пов'язані з недотриманням Договору про РСМД, і що США розглянуть наслідки свого можливого виходу з договору для власної безпеки, своїх союзників і всього світу.

"Завдяки Договору про РСМД були знищені майже три тисячі ракет з ядерними і звичайними боєзарядами. Договір також є важливим внеском у зобов'язання з роззброєння відповідно до статті VI Договору про нерозповсюдження ядерної зброї", - наголошується в заяві.

ЄС закликав США і РФ продовжувати конструктивний діалог, щоб зберегти Договір про РСМД і забезпечити його повне і таке, що піддається перевірці виконання, яке має вирішальне значення для європейської і глобальної безпеки.

Нагадаємо, Трамп заявив про те, що США розірвали договір з РФ про ліквідацію ракет середньої і малої дальності.

За даними, ЗМІ Білий дім може піти на розрив ще одного стратегічного договору про ядерну зброю з Росією.

На Росії погрожують застосувати у відповідь на вихід США з ракетної угоди заходи, в тому числі військові.

Міністр оборони Великої Британії Гевін Вільямсон заявив про підтримку рішення президента США Дональда Трампа вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) з Росією.

У НАТО поклали відповідальність за вихід США про вихід з ДРСМД на Росію.

Водночас у Німеччині вважають згубним розірвання договору ДРСМД.

Екс-президент СРСР Михайло Горбачов назвав помилкою наміри США його розірвати

Довідка: Договір РСМД був підписаний президентом СРСР Михайлом Горбачовим і президентом США Рональдом Рейганом у 1987 році, отримав назву ДРСМД-87. Угода не дозволяє сторонам мати балістичні ракети наземного базування і крилаті ракети з дальністю від 500 до 5,5 тисячі кілометрів. Москва і Вашингтон регулярно звинувачують один одного в порушенні його умов.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme