ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Європарламент виділить Молдові 100 млн євро допомоги

Згідно неформальної угоди між інституціями ЄС, яку схвалив також і комітет Європарламенту з міжнародної торгівлі, Молдова, за умови дотримання жорстких умов, може отримати 100 млн євро макрофінансової допомоги

Depo.Світ
20 червня 2017 13:24
ФОТО: depo.ua

60 млн євро становитимуть довгострокові кредити, 40 млн євро нададуть у вигляді грантів, передає Depo.ua із посиланням на прес-службу Європарламенту.

Згідно умов, надані кошти будуть спрямовані на зовнішні фінансові потреби країни. Молдова повинна дотриматися також зобов'язання щодо раціонального управління державними фінансами, боротьби з корупцією і відмиванням грошей, деполітизації державного управління, незалежної судової системи та свободи засобів масової інформації.

Основними ж передумовами для надання фінансової допомоги є дотримання Молдовою демократичних норм, збереження багатопартійної парламентської системи та верховенства права, а також гарантування поваги до прав людини.

У разі недотримання Молдовою вказаних умов, Єврокомісія матиме право призупиняти чи навіть скасувати виплати, оскільки жорсткі умови прив'язані до виплати кожного траншу допомоги.

Очікується, що Європарламент голосуватиме за надання макрофінансової допомоги Молдові під час липневої пленарної сесії у Страсбурзі.

Нагадаємо, 31 жовтня голова делегації Європарламенту на виборах президента Молдови Ігоря Солтеса заявив, що делегація Європарламенту висловлює занепокоєність через непрозорість фінансування виборчих кампаній у країні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Світ