Японці хочуть влаштувати на відкритті Олімпіади рукотворний зорепад

Японська компанія ALE Co. пропонує свої послуги організаторам Олімпіади 2020 року, яка пройде в Токіо.

Компанія розробляє систему по створенню рукотворних метеорних потоків, перший тестовий запуск якої планується провести в другій половині наступного року, повідомляє depo.ua з посиланням на geektimes.ru.

У концепції системи Sky Canvas - мікросупутник на орбіті Землі, який містить від 500 до 1000 кульок. При падінні вони згорають в атмосфері різними кольорами. За розрахунками компанії, видима зоряна величина згорають кульок складе близько -1 (це буде виглядати трохи менш яскраво, ніж Сіріус - найяскравіша зірка нічного неба, видима зоряна величина якої становить -1,46).

Компанія вважає, що навіть у великому місті з його світловим забрудненням неба їх рукотворний метеорний потік буде добре видно неозброєним оком. Також на сайті організатори обіцяють, що їх метеори будуть летіти і горіти довше звичайних, щоб глядачі змогли довше насолоджуватися шоу. А в разі негоди шоу можна буде затримати на потрібний час.

За заявою компанії, їх штучні метеори будуть згоряти на висоті від 60 до 80 км, в зв'язку з чим приблизний діаметр площі на Землі, з якої буде видно цей зорепад, складе 200 км. У густонаселеному районі Токіо шоу зможуть насолодитися близько 30 мільйонів чоловік.

Для попередньої перевірки своєї системи на Землі кульки поміщали у вакуумну камеру і обдували гарячими газами, що рухалися з надзвуковими швидкостями, симулюючи таким чином входження в атмосферу.

Компанія стверджує, що виробництво кожної кульки буде коштувати $ 8100 - отже, вартість організації такого яскравого шоу може наблизитися до $ 10 мільйонам (адже потрібно врахувати ще й вартість самого супутника і його запуску на орбіту). Правда, засновник ALE Co. Лена Окаджіма вважає, що подібне поєднання наукових досягнень і індустрії розваг допоможе привернути увагу до астрономії і, в кінцевому рахунку, позитивно вплине на її розвиток.

Основний проект компанії, до якого Лена прагне залучити фінансування - це розробка системи, яка дозволить акуратно і безпечно позбутися від нагромадженого на орбіті навколо Землі космічного сміття. Можливо, коли-небудь компанії на основі своїх розробок вдасться знайти спонсора для організації дивного шоу - красивого спалювання космічного сміття.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme