Японський журналіст показав, як Путін мухлює

Японський журналіст Акійосі Комаки запідозрив прес-службу Кремля в фальсифікації звітів про роботу президента Росії Володимира Путіна - в кінці серпня він на кілька днів пропадав з поля зору громадськості

Розслідування Комакі було опубліковано на сайті японської газети The Asahi Shimbun 30 серпня, передає depo.ua з посиланням на Ехо Москви.

Недостовірність показав аналіз фотозвітів з робочих зустрічей президента Російської Федерації.

Журналіст висловив підозру, що деякі знімки, розміщені прес-службою, свідчать про те, що про діяльність глави держави повідомляють з підміною дат і порушенням хронологічної послідовності. Також в своєму розслідуванні автор статті нагадав слова прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова про те, що в графіку Путіна на літо 2016 року нема відпустки.

"Імовірно, події одного дня часом розбивають на декілька і потім розповідають про них в зручному для президента порядку. Чим насправді в цей час зайнятий Путін, для громадськості залишається таємницею", - пише журналіст.

Уважно розглянувши кілька фотографій із зустрічей Путіна з керівниками регіонів, що відбулися в різні дні, з сайту президента РФ, Комакі дійшов до висновку, що в серпні графік російського лідера міг не збігатися зі звітами кремлівської прес-служби.

За даними офіційного сайту президента РФ, 17 серпня глава держави зустрівся з т.в.о. Глави Республіки Комі Сергієм Гапліковим, 18 серпня - з губернатором Магаданської області Володимиром печінки, 22 серпня - з губернатором Архангельської області Ігорем Орловим, 23 серпня - з губернатором Свердловської області Євгеном Куйвашевим, 24 серпня - з губернатором Московської області Андрієм Воробйовим. Звіти про кожну зустріч супроводжуються фотографіями з резиденції глави держави.

2559132

2559134

2559136

Акійосі Комакі, зіставивши деталі на фото, зробив висновок, що вищеназвані знімки були зроблені в один день. За інформацією сайту, висновки журналіста засновані на аналізі зміни положення олівців в малахітовою підставці на столі президента, блоку паперу для записів, а також взуття Путіна. На знімках від 17, 18, 23 і 24 серпня олівці знаходяться в однаковому становищі, а на фотографії від 22 серпня олівці явно розставлені інакше. Також в підставці не видно оранжевого олівця, який був помітний як на попередніх, так і на наступних знімках. Журналіст вважає, що на знімку від 22 серпня хтось змістив олівці, а на наступний день розставив їх рівно в тому ж порядку, в якому вони стояли п'ять днів тому.

2559138

Схожі зміни відбулися і на знімках з блоком паперу для записів. На фото від 18, 23 та 24 серпня один листок висунувся зі стопки. Те ж видно на фото від 17 серпня. Але на фотографії, датованій 22 серпня, папір вже стоїть рівно. "Тобто 22 серпня стопку підрівняли, а 23 числа один листок знову опинився у стані п'ятиденної давності?" - задає питання Комакі.

2559140

Також журналіст звернув увагу на зовнішній вигляд російського президента. На знімку від 22 серпня на зустрічі Путін був у черевиках, що відрізняються взуття, в якій він був на фото від 17, 18, 23 і 24 серпня. Крім того, на всіх чотирьох фотографіях у президента РФ різні краватки.

"Однак, як видно, їх просто змінювали", - натякнув Комаки на можливий фотомонтаж.

2559142

На думку японського журналіста, Путін зустрічався з представниками Комі, Магаданської, Свердловській і Московської областей в один і той же день.

"Точна дата невідома, однак, швидше за все, це було 17 серпня або раніше. Ці зустрічі розбили на кілька днів і опублікували фотографії 17, 18, 23 і 24 серпня", - пише Акійосі Комакі.

У той же час автор статті вважає, що тільки знімок від 22 серпня був зроблений в інший день. Таким чином, на думку журналіста, можна пояснити помітні на знімку зміни, які відбулися на столі в резиденції президента.

За словами Комакі, інформація про те, що адміністрація президента "розбиває на кілька днів сконцентрований робочий процес Путіна в Кремлі" відома давно. Цей прийом можливий, оскільки журналісти не завжди не присутні під час багатьох подій, пов'язаних з російським президентом.

"В Японії журналісти з газет і телебачення перебувають поруч з прем'єр-міністром з ранку до вечора, тому там такі маніпуляції неможливі", - розповіла Комаки.

Раніше російські журналісти вже ставили під сумнів точність офіційних повідомлень Кремля про графік Путіна. Наприклад, з 6 по 15 березня 2015 року президент РФ не з'являвся на публіці, в той час як в пресі поширювалися чутки про його можливу хворобу.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme