Японія випробує новий спосіб прибирання космічного сміття

Японія запустила вантажний корабель, який спробує з допомогою величезної сіті прибрати з земної орбіти хоча б невелику частину космічного сміття

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на BBC.

За допомогою 700-метрового троса, виконаного з алюмінієвих ниток і сталевого дроту, фахівці розраховують уповільнити рух сміття і поступово стягнути його з орбіти.

Інноваційний пристрій був розроблений за участю компанії, що займається виробництвом рибальських сіток.

Згідно з оціночними даними, на орбіті навколо Землі обертається понад 100 мільйонів нічийних об'єктів, включаючи старі непрацюючі супутники, відпрацьоване обладнання космічних апаратів, інструменти і фрагменти ракет.

Велика частина цього непотребу обертається навколо Землі з величезною швидкістю (до 28 тис. км/год), створюючи постійну загрозу для польотів в космос, а також завдаючи шкоди роботі всесвітньої мережі космічного зв'язку.

Сміття накопичувалося на орбіті протягом майже шести десятків років освоєння людиною навколоземного простору, починаючи з запуску першого радянського супутника в 1957 році.

Зіткнення штучних супутників, а також випробування протисупутникової зброї ще більш ускладнили проблему.

Безпілотний вантажний корабель під назвою "Лелека" (або "Коуноторі" по-японськи), на борту якого знаходиться сміттєзбирач, був запущений з космічного центру Танегасіма в Тихому океані і зараз знаходиться на шляху до Міжнародної космічної станції.

Нагадаємо, що тиждень тому, не долетівши до МКС, в районі Туви гепнувся російський космічний вантажний корабель.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme