Японія не виключила розміщення баз США на Курилах

У Японії не виключають можливість розміщення на двох островах південних Курил американських військових баз

Як повідомили джерела видання "Асахі",  про це заявив секретар Нацради безпеки Японії Сьотаро Яті на зустрічі зі своїм російським колегою Миколою Патрушевим листопаді,  передає Depo.ua з посиланням на РИА Новости.

"Оптимізм Японії (щодо досягнення прогресу з територіального питання - ред.), Починаючи з листопада, став слабшати. На початку листопада в Москві секретар Національної ради безпеки Японії Сьотаро Яті зустрівся з секретарем Ради безпеки Росії Миколою Патрушевим. Як повідомили численні урядові джерела, Патрушев запитав, "чи будуть розміщені на островах американські бази" в разі передачі Японії двох островів, як це прописано у Спільній декларації (1956 року - ред.). Яті відповів: "Така можливість є", - повідомила японська газета.

Газета також наводить думку інших урядовців, які вважають, що "така відповідь очевидна", оскільки якщо острови будуть перебувати під суверенітетом Японії, на них буде поширюватися договір безпеки між Японією і США.

Саме з цим пов'язують зниження градусу очікувань прогресу в переговорах з територіального питання у японського прем'єр-міністра Сіндзо Абе, яке особливо чітко проявилося на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним в Лімі в кінці листопада.

Абе, який до цього не приховував свого оптимізму з приводу того, що під час візиту Путіна до Японії буде хоча б позначений курс на вирішення питання, після саміту в Перу заявив, що "досягнення відразу великого кроку неможливо", "головне - просуватися крок за кроком "," за одну зустріч неможливо вирішити проблему, яку не могли вирішити 70 років ".

Нагадаємо, що 15 грудня розпочинається дводенний візит президента Росії Володимира Путіна в Японію, з якою є територіальні суперечки про Південні Курили, які у 1945 році окупував СРСР.  Путін уже пообіцяв японцям безвіз на ці острови

Довідка: Японія претендує на острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на двосторонній Трактат про торгівлю і кордони 1855 року. Повернення островів Токіо поставив умовою укладення мирного договору з Росією, який після закінчення Другої світової війни так і не був підписаний.

Позиція Москви в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни, і російський суверенітет над ними має відповідне міжнародно-правове оформлення.

У Спільній декларації 1956 року розглядалася передача Японії островів Хабомаї та Шикотану після укладення мирного договору, а долю Кунашир і Ітурупу не зачіпали.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme