Японія хоче демаркувати кордон з Росією

Японія розраховує провести демаркацію кордону з Росією й укласти мирний договір

Про це заявив японський прем'єр Сіндзо Абе, виступаючи на слуханнях в комітеті парламенту, передає Depo.ua з посиланням на "РИА Новости".

За його словами, Токіо, як і раніше, хоче вирішити територіальну проблему й укласти мирний договір.

"Тобто провести демаркацію кордону і укласти мирний договір - вирішити територіальну проблему і укласти мирний договір", - вказав Абе.

Під час свого виступу він відмовився відповідати на запитання про можливість передачі Росією двох Курильських островів.

Як заявив на тих же слуханнях глава МЗС Японії Таро Коно, питання укладення мирного договору теоретично включає в себе вирішення проблеми військових компенсацій.

Нагадаємо, в кінці січня Росія заявила, що перешкодою до укладення мирної угоди РФ і Японії є підтримка Токіо режиму санкцій проти Москви.

20 січня у Москві влаштували мітинг проти передачі Курильських островів Японії, на якому, зокрема, пропонували обміняти російського президента Путіна на Курили.

Додамо, що на нещодавніх переговорах з Японією Росія провалила переговори про Курили.

Путін пропонував Японії укласти мирний договір до кінця 2018 року без попередніх умов.

Довідка: Японія претендує на південну групу Курильських островів Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї, яку називає "північними територіями", окуповані радянськими військами в кінці Другої світової війни. Територіальна суперечка досі заважає двом країнам підписати формальний договір про мир, який так і не був укладений після 1945 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна