Як США і Куба відновлювали дипломатичні стосунки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Напередодні у Вашингтоні і Гавані відкрилися посольства Куби і США, відновивши таким чином стосунки між двома державами

Як США і Куба відновлювали дипломатичні…

20 липня США і Куба офіційно відновили дипломатичні відносини, перервані 54 роки тому. У понеділок в Гавані відкрилося американське посольство, а у Вашингтоні - кубинське. У серпні з візитом на Кубу прибуде держсекретар США Джон Керрі. 

Американське посольство в Гавані буде розташовано в тому ж будинку, що й до розриву дипломатичних відносин. У приміщеннях колишнього посольства США нічого не змінилося за понад півстоліття.

Як США і Куба відновлювали дипломатичні стосунки - фото 1

Як США і Куба відновлювали дипломатичні стосунки - фото 2

Як США і Куба відновлювали дипломатичні стосунки - фото 3

Як США і Куба відновлювали дипломатичні стосунки - фото 4

Як США і Куба відновлювали дипломатичні стосунки - фото 5

У свою чергу, кубинські дипломати знову зайняли триповерховий особняк з колонами, розташований в престижному районі Вашингтона, де знаходяться багато дипломатичних місій. Крім того, поряд із будівлею Держдепу, де розташовані прапори держав, з якими у США є дипломатичні відносини, буде встановлений і кубинський прапор.

Послом Куби в Америці став Хосе Рамон Кабанас - дипломат, який очолював відділ кубинських інтересів у США. У свою чергу, посольство США в Гавані очолює дипломат в статусі тимчасового повіреного.

Як США і Куба відновлювали дипломатичні стосунки - фото 6

Як США і Куба відновлювали дипломатичні стосунки - фото 7

Як США і Куба відновлювали дипломатичні стосунки - фото 8

Як США і Куба відновлювали дипломатичні стосунки - фото 9

Як США і Куба відновлювали дипломатичні стосунки - фото 10

Як США і Куба відновлювали дипломатичні стосунки - фото 11

Як США і Куба відновлювали дипломатичні стосунки - фото 12

Як США і Куба відновлювали дипломатичні стосунки - фото 13

Однак поновлення дипломатичних відносин між двома країнами поки не означає зняття ембарго з Куби - цьому протистоять республіканці, які мають більшість у Конгресі.

Санкції, нагадаємо, були введені 1960 року, коли Куба експропріювала власність американських громадян і корпорацій; 1962 року санкції були посилені до рівня майже повного ембарго.

1966 року була введена заборона на відвідування Куби для громадян США. Зараз американцям заборонено укладати будь-які угоди на Кубі без спеціального дозволу. Громадяни США можуть порушити заборону, відвідавши Кубу з території Канади або Мексики, і приховати факт відвідування, оскільки на кубинській митниці не проставляють штамп у паспорті, однак такі ігри загрожують тюремним ув'язненням терміном до 10 років і великими штрафами.

У червні 2004 року США посилили обмеження на відвідування своїми громадянами Куби (згідно з новими нормами, дозволений раз на три роки візит громадянина США на Кубу не може тривати більше 14 днів. При цьому в день американцеві дозволяється витрачати не більше 50 доларів на людину, а передавати своїм близьким, які постійно проживають на Кубі, громадянам США дозволено не більше 1200 доларів на рік).

У квітні 2009 року президент США Барак Обама підписав указ, згідно з яким деякі санкції були незначно пом'якшені. Зокрема, громадянам США, які мають близьких родичів на Кубі, дозволено відвідувати їх не раз на три роки, як раніше, а щороку. Крім того, їм дозволялося витрачати на Кубі до 179 доларів на день

6 вересня 2014 США в черговий раз продовжили торгове ембарго проти Куби

Тимчасом 2005 року міністр закордонних справ Куби Феліпе Перес Роке назвав санкції з боку США актом геноциду, додавши, що блокада США завдає удару не тільки по кубинському народу, а й по третіх країнах

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme