Як ЄС каратиме Британію за сепаратизм

Брюссель буде вимушений йти на жорсткі економічні й політичні заходи проти Лондона в разі, якщо Велика Британія таки проголосує за вихід з ЄС

Журналіст відділу «Світ»
Як ЄС каратиме Британію за сепаратизм…

Пропорція "юніоністів" і прихильників "Brexit'у" у Сполученому Королівстві неухильно змінюється – при тому круто не на користь перших. За останніми соціологічними даними, 46% британців готові проголосувати за вихід з Європейського союзу, і тільки 39 – проти такого рішення.

За таких умов в ЄС приходить розуміння того, що рівнісінько за тиждень-другий вони можуть отримати "незалежну Британію". Яка мало того, що вийде з ЄС – так ще й почне похвалятись реальними – чи, на крайній випадок, вигаданими перевагами такого кроку. Ну, не зізнаються ж брити в тому, що скоїли дурницю. Не такі вони люди.

І якщо дотепер реакція ЄС на британські витівки обмежувалось вмовляннями і роздумами про те, скільки втратить Британія і як порадіє розколу в ЄС Путін, то зараз європейські дипломати всерйоз задумались над тим, як переконати решту членів ЄС у тому, що вихід з союзу – це серйозний геополітичний крок з неприємними наслідками, а не якийсь собі національний флеш-моб.

Перед у цій справі веде на даний момент Париж.

Зусилля Франції зосереджені, в основному, на те, щоб "переконати решту в ЄС держави швидше розірвати всі договори і угоди, які прив'язують Великобританію до блоку, сектор за сектором переглянути торгові відносини, відмовити британським наглядовим органам у визнанні їх авторитету в масштабах ЄС в таких сферах, як фінансові послуги, і встановити нові імміграційні правила" –повідомили анонімні французькі дипломатичні джерела газеті Politico.

"Якщо ми скажемо: " Ви вийшли з ЄС, але можете навіть при відсутності солідарності з ним зберегти всі переваги, доступ на єдиний ринок", це буде жахлива новина для інших членів ЄС, - сказав інший високопоставлений дипломат ЄС, який попросив не називати його імені в зв'язку з закритим характером обговорень. – "Безболісний "Брекзіт" неможливий, якщо ми хочемо, щоб в ЄС залишилися всі інші".

Таким чином, Великій Британії навряд чи дозволять вийти з-під юрисдикції Брюсселю і при тому зберегти помітну частину економічних переваг, які дає членство в ЄС. А Брюссель, схоже, буде вимушений максимально жорстко зреагувати на вихід Британії. І штука не в бажанні помститися, а в бажанні зберегти союз, якому може загрожувати парад нових референдумів про відокремлення. Це в гіршому випадку.

А в кращому випадку, Брюссель отримає цілу купу референдумів стосовно багатьох болючих питань – в першу чергу, щодо квот на прийом мігрантів (такі референдуми вже готуються, до слова, у Польщі та Угорщині). І отримавши їх результати, буде вимушений визнати, що чинна система прийняття політичних рішень в ЄС вимагає доопрацювання. Після якого навіть британці, відрізані суворим Парижем від безборонного спілкування з континентом, можуть задуматись над тим, чи вони не надто поспішили.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme