UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Втручання Росії: Гендиректорів Twitter і Facebook допитали в Сенаті США

Головний операційний директор Facebook Шеріл Сендберг і генеральний директор Twitter Джек Дорсі дали свідчення комітету з розвідки Сенату США про заходи, які соцмережі приймають проти іноземного втручання.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Reuters.

"Ми видалили сотні сторінок і облікових записів, запідозрених у проведенні скоординованих підривних кампаній. Вони вводили в оману інших про те, хто вони і що вони роблять", - сказала Сендберг.

Дорсі розповів, що за останній час було заблоковано майже 800 акаунтів за порушення стандартів платформи.

Однак багато членів Сенату вважають соцмережі нездатним протистояти іноземному впливу на політику США.

Зокрема сенатор Марк Уорнер сказав, що компанії зробили недостатньо, щоб блокувати поширення дезінформації, і Конгрес, можливо, повинен буде діяти.

Слухання було перервано протестувальникам, який увірвався і закричав, що Дорсі з Twitter бреше, звинувачуючи його в упередженості до консерваторів і допомоги демократам в майбутніх виборах. Поліція вивела чоловіка з залу

Напередодні слухань президент США Дональд Трамп, без особливих доказів, звинуватив соцмережі втручання у вибори в Конгрес, назвавши їх "супер лібералістами" - нібито вони "просувають" демократів.

Сендберг і Дорсі заперечують звинувачення Трампа, заявивши, що в роботі соцмереж не грають роль політичні погляди і партії.

Багато сенатори висловили гнів, що представники Google відмовилися з'явитися на слухання. Сенатор Марко Рубіо сказав, що компанія Google повела себе "зверхньо".

Наголошується, що через слухання акції компаній знизилися: Twitter на 5,7% і Facebook - 2,45%.

Нагадаємо, що у серпні у компанії Facebook повідомили про виявлення нової скоординованої кампанії, спрямованої на те, щоб вводити користувачів в оману і організовувати мітинги перед виборами до Конгресу США в листопаді цього року.

19 липня засновник і керівник соцмережі Facebook Марк Цукерберг розповів про спроби Росії через соцмережу втручатися у виборчий процес в США 2015-2016 роках.

17 березня у Facebook заблокували роботу аналітичної компанії Cambridge Analytica і пов'язану з нею консалтингову фірму Strategic Communication Laboratories, які допомогли Дональду Трампу перемогти на президентських виборах у США в 2016 році.

Після цього Федеральна торговельна комісія США розпочала відкрите непублічне розслідування проти компанії Facebook.

У Facebook заявили, що Cambridge Analytica, ймовірно, незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів, а не 50 мільйонів, як повідомлялось раніше.

10 квітня Цукерберг розпочав "турне вибачень" через скандал із витоком даних.

Цукерберг протягом двох днів на протязі десяти годин відповідав на запитання американських парламентаріїв. Під час допиту творець головної соцмережі світу відмовився відкривати членам Сенату США свої особисті дані.

У травні очільник компанії Facebook Марк Цукерберг вибачився перед європейцями за витік даних користувачів Facebook.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme