Відставка Тулєєва: Чому Путін "вбив" радянського динозавра в Кемерово

Пожежа в Кемерово стала для Путіна зручною нагодою не тільки для заміни губернатора, яка і без того була запланована, але й для колосальної "чистки" місцевих еліт від тулєєвських кадрів

Журналіст відділу «Світ»
Відставка Тулєєва: Чому Путін "вбив" рад…

Амана Тулєєва звільнили "по гарячих слідах" пожежі в Кемерово. Ні, звичайно, всі в курсі, що це була "добровільна відставка" під "тягарем відповідальності", але той факт, що російський президент її швидко й охоче прийняв, свідчить, що на совість Тулєєва тиснули не обвуглені руїни (за які він перед земляками так і не вибачився, до речі), а Кремль.

Такий розвиток подій для путінської "вертикалі" є вкрай нетиповим. Дотепер політика Кремля в подібних ситуаціях завше зводилась до того, що за будь-яких умов представник системи не може бути звільненим під тиском громадян. Хто і який прокол не вчинив би на своїй посаді, його обов'язково "витримували" декілька місяців і лише після того звільняли, щоб ні в кого, не дай Боже, не склалося враження, що Володимир Володимирович "піддався тиску".

З Тулєєвим вийшло інакше. Чому? Насправді, питання його відставки було вирішене ще до пожежі. Його наступник, Сергій Цивілєв, ще в кінці лютого отримав пропозицію замінити Тулєєва на аудієнції у Путіна, після чого за декілька днів був призначений віце-губернатором. На виборах 9 вересня він мав отримати губернаторську посаду.

Реальних причин відставки Тулєєва було дві. Перша полягає в тому, що Путін методично знищує політичних "динозаврів", що мають вплив на свій регіон, і насаджує замість них безініціативних технократів "зі сторони". Тулєєв, який правив Кемеровською областю 20 років, і свого часу, ймовірно, міг виграти вибори в Єльцина, якби не зняв кандидатуру на користь Зюганова, явно належить до "динозаврів". Цивілєв, "людина з нізвідки", з кар'єрою морського офіцера і найманого юриста, без будь-якої підтримки в Кемеровській області, явно належить до керованих технократів. Що і визначає долю обидвох.

Другою причиною, яка стимулювала бажання Путіна позбутись Тулєєва, був той факт, що останній старів, і дедалі більше підпадав під впливи місцевої комерційної еліти. Що не найкращим чином впливало на економічні показники області, яка за останні 10 років з міцного "середнячка" скотилась до глибокої дотаційності.

А рішення про передчасне звільнення Тулєєва, насправді, дозволить Кремлю не тільки позбутись небажаного губернатора, але в рамках розслідування справи про пожежу в "Зимовій вишні" влаштувати колосальну чистку місцевим елітам, багато представників яких у непрямий спосіб причетні до корупційного хаосу, який призвів до пожежі.

У своєму відеозверненні до мешканців Кузбасу Цивілєв пообіцяв, що не буде покривати нікого, винного у пожежі. Можливо, й так. Тільки основною ціллю майбутніх кримінальних справ буде не турбота про безпеку росіян, а локальна "заміна еліт" в Кемеровській області.

А якщо раптом хтось із учасників стихійних мітингів у Кемерово вирішить, що відставка Тулєєва — це результат народного обурення, і з владою і далі можна дискутувати за допомогою мітингів, то цю дурну ідею з його голови швидко виб'ють поліцейськими кийками. І добре, якщо при тому голова залишиться вкупі.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme