UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Відставка Рябошапки не вплине на справу МН17, – посол

Відставка генерального прокурора Руслана Рябошапки не вплине на активність залучення української сторони до судового процесу у справі про катастрофу малайзійського літака рейсу МН17

Про це заявив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов, пише Depo.ua із посиланням на "Укрінформ".

"Вважаю, що немає підстав для хвилювання. Головне, що зберігається наступництво у діяльності групи та політична підтримка наших дій на найвищому рівні", – сказав він, коментуючи відставку Рябошапки.

Дипломат наголосив, що делегацію України, яка спостерігатиме за перебігом судових слухань, очолить заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов, і він же буде новим керівником української команди у Спільній групі з розслідування.

"Під час перебування в Нідерландах делегація, крім присутності на процесі, братиме участь у відповідних заходах в рамках роботи Спільної групи", – сказав посол.

Нагадаємо, 9 березня 2020 року у Гаазі (Нідерланди) має розпочатись судовий процес у справі про збиття літака рейсу МН17, який може довести вину у цій трагедії вищого керівництва Росії. Однак суд ще не знає, скільки свідків заслухають.

Також повідомлялося, що представники Офісу генеральної прокуратури, Служби безпеки та Міністерства закордонних України візьмуть участь у судових засіданнях у справі про катастрофу рейсу МН17, які почнуться 9 березня в Окружному суді в Гаазі в Нідерландах.

Водночас судді не виключають відкриття нової справи щодо МН17

Довідка: Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

4 квітня 2019 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання.

19 червня слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у збитті МН17 та оголосила їх у розшук.

Після оприлюднення міжнародною Спільною слідчою групою імен 4 підозрюваних у збитті малайзійського "Боїнга" над Донбасом СБУ висунула їм підозри в організації вчинення теракту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme