Справа MH17: Суд досі не знає, скільки буде свідків

Суд у справі про катастрофу MH17, який стартує вже у понеділок, 9 березня, в Нідерландах, ще не знає, скільки свідків заслухають

Про це заявила відповідальна за роботу зі ЗМІ під час процесу з МН17 суддя Йоланда Вейннобел в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", пише Depo.ua.

"Нам іще невідомо, як багато свідків – ми почуємо про це тільки при розгляді справи по суті в суді. Нам відомо, що існує кілька анонімних свідків. Але скільки їх – нам теж невідомо. Якщо ці свідки будуть давати свідчення, і вони перебувають під захистом, бажаючи залишатися анонімними, то тоді їх опитає суддя, який веде слідство – це суддя, який відповідальний за розслідування до того, як справа надійде до суду", – зазначила вона.

Вейннобел наголосила, що саме суд буде ухвалюватиме рішення, чи буде свідок мати статус анонімного свідка, встановивши, чи є для цього підстави.

Вона також повідомила, що акредитацію для висвітлення судового процесу запросило понад 400 представників медіа, в той час як для преси в суді зарезервовано 15 місць.

"У залі суду зарезервовано 25 місць для родичів, 15 – для преси, ще один ряд зареєстрований для родичів, які грають в суді певну роль – у них є право виступити в суді і розповісти про свої страждання, у них також є право заявити про відшкодування збитків, і є ряд для адвокатів та підсудних. Крім того, в цій залі є публічна трибуна – там будуть перебувати міжнародні спостерігачі, яких уже зареєстровано 65", – додала Вейннобел.

Водночас у заяві Високого представника ЄС від імені Євросоюзу щодо початку судового процесу у справі збиття рейсу MH17 йдеться, що Європейський Союз вкотре висловлює цілковиту впевненість у незалежності та професіоналізмі судової процедури.

"У час, коли триває кримінальне розслідування Спільної слідчої групи (JIT), Євросоюз закликає усі держави, включно із Російською Федерацією, повністю співпрацювати зі слідством згідно з Резолюцією Ради Безпеки ООН 2166", – наголосили у представництві ЄС в Україні.

Нагадаємо, 9 березня 2020 року у Гаазі (Нідерланди) має розпочатись судовий процес у справі про збиття літака рейсу МН17, який може довести вину у цій трагедії вищого керівництва Росії.

Також повідомлялося, що представники Офісу генеральної прокуратури, Служби безпеки та Міністерства закордонних України візьмуть участь у судових засіданнях у справі про катастрофу рейсу МН17, які почнуться 9 березня в Окружному суді в Гаазі в Нідерландах.

Довідка: Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 людей, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступила категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

4 квітня 2019 року Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) повідомив уряду Росії про скарги родичів загиблих у катастрофі малайзійського "Боїнга" рейсу MH17 у 2014 році в Україні і просить Москву викласти міркування з цього питання.

19 червня слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних у збитті МН17 та оголосила їх у розшук.

Після оприлюднення міжнародною Спільною слідчою групою імен 4 підозрюваних у збитті малайзійського "Боїнга" над Донбасом СБУ висунула їм підозри в організації вчинення теракту.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme