Відео із "американськими солдатами", що розстрілюють Коран, створили на Росії

Відео, в якому нібито американський солдат розстрілює Коран, було створено на так званій "фабриці тролів" у Санкт-Петербурзі

Ролик був опублікований на YouTube ще 3 вересня 2015 року. Крім того, записом поділився користувач американського інтернет-форуму власників стрілецької зброї під ніком derr86, який зареєструвався на сайті всього 10 днями раніше. Він написав, що відео йому скинув один солдат з морської піхоти, з метою порівняння якісних характеристик зброї. Про Коран тоді не йшлося, передає depo.ua з посиланням на розслідування "ВВС".

Однак ніхто з американських користувачів форуму не помітив, а форма на бійцеві, точніше камуфляж Propper BDU Desert, не використовується армією США вже більше шести років. Всі інші елементи форми, як каска і бронежилет, можна придбати на Росії без особливих зусиль.

Google+ в свою чергу видав власника аккаунта на YouTube, який, як виявилося, працює в школі № 58 у Москві.

Цікаво, що 11 вересня 2015 року принт-скріни з відео були поширені в ряді твіттер-груп, серед яких був "Вісник Петербурга". Саме тоді вперше було відзначено, що солдат розстрілює священну книгу мусульман Коран. Через деякий час вже відео поширюють пабліки в ВК і Facebook "Політика сьогодні", який неодноразово викривали в роботі тролів, пізніше ряд російський груп і видань опублікували фейкове відео.

"На вулиці Савушкіна, 55, тролі використовують орендовані віртуальні сервери, які, серед іншого, дозволяють їм прикриватися іногородніми IP для написання постів на форумах. У розпорядженні ВВС опинився список декількох IP-адрес. Так, перша адреса зі списку використовувався для публікації відео з Кораном в саратовському "Клубі елітних користувачів", одному з десятків форумів, де відео просувалося. Також вдалося знайти людину, схожу на героя відео. Його фото було опубліковано в "Інстаграмі" із Савушкіна, 55. Геотег був пізніше вилучений, але до того моменту вже автоматично заархівований сервісами з моніторингу соцмереж. Судячи з усього, чоловік з африканським походженням дружить з дівчиною, яка працює на "фабриці тролів". У неї в "Інстаграмі" безліч фото "з виробництва". Сам же чоловік працює барменом", - додали у виданні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme