Від Антарктиди відколовся гігантський айсберг – найбільший за 50 років

Від шельфового льодовика Еймері у Східній Антарктиді відколовся найбільший за останні 50 років айсберг

Від Антарктиди відколовся гігантський ай…
Фото: RICHARD COLEMAN/UTAS

За своєю площею (1600 квадратних кілометрів) айсберг D28 лише трохи поступається шотландському острові Скай, передає Depo.ua з посиланням на ВВС.

За цим айсбергом товщиною близько 210 метрів тепер будуть ретельно стежити, оскільки такий гігантський масив льоду може стати потенційною загрозою океанським судам.

Останній раз від льодовика Еймері настільки великий айсберг відколювався на початку 1960-х. Щоправда, той айсберг був зовсім гігантським - площею 9 тисяч квадратних кілометрів.

Еймері – третій за величиною крижаний шельф в Антарктиці, його площа – близько 40 тис. кв. км.

Вчені розраховували, що айсберг відколеться трохи на схід, де розташована частина шельфу під назвою "зуб, що хитається". Передбачали, що "зуб, що хитається", відвалиться між 2010 і 2015 роками. Але він як і раніше тримається.

На думку науковців, поява айсберга, який відколовся від льодовика, ніяк не пов'язана з глобальним потеплінням.

Супутникові знімки, які робляться з 1990-х років, показують, що шельфовий льодовик Еймері залишається в стабільному стані, попри активне танення його поверхні в літні місяці.

Айсберг D28, згідно з розрахунками, має товщину приблизно 210 метрів і важить приблизно 315 мільярдів тонн. Але він здається не таким вже й великим порівняно з айсбергом A68, який відколовся у 2017 році від шельфового льодовика Ларсена, що знаходиться на протилежному боці Антарктики. Зараз площа айсберга А68 в три рази більша.

Припливи і вітер будуть гнати D28 на захід. Мине кілька років, перш ніж цей айсберг розвалиться на шматки і повністю розтане.

Нагадаємо, 18 серпня в Ісландії "поховали" перший льодовик, який зник через зміни клімату.

На думку вчених, Гренландія залишиться повністю без криги до кінця нинішнього тисячоліття, якщо людство не скоротить викиди парникових газів в атмосферу.

За даними ООН, останні п'ять років, з початку 2015 року до кінця 2019 року, стали найгарячішим періодом за всю історію.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme