Вибори і Україна: Про що говорили Путін і Трамп в Осаці

На полях саміту G20 у Осаці відбулася зустріч президента США Дональда Трампа та президента Росії Володимира Путіна

Вибори і Україна: Про що говорили Путін…

Ще до початку діалогу Путін описав свого візаві як "талановиту людину". 

В інтерв'ю Financial Times російський лідер зазначив: "Трамп - не політик-кар'эрист. Я не сприймаю чимало його методів (...). Але я думаю, що він талановита людина. Знає, що його виборці від нього чекають". 

Переговори тривали півтори години.  На початку зустрічі Трамп акцентував, що чекає від зустрічі відмінних результатів, а однією з тем розмови назвав торгівлю та роззброєння.  

"Усі теми визначені. Ми давно не бачились, дійсно, з часу зустрічі в Гельсінки, щоправда наші співробітники працювали, дали нам хорошу можливість продовжити те, про що ми домовлялися", - відповів Путін. 

Після закінчення діалогу на сторінці Білого дому у Twitter з'явилося повідомлення, що лідери країн погодилися: покращувати відносини - в інтересах кожної з країн і в інтересах світу. Також Трамп і Путін "обговорили ситуацію в Ірані, Сирії, Венесуелі та Україні". 

Підтвердив інформацію і голова МЗС Росії Сергій Лавров. 

"Обговорювалися питання стратегічної стабільності", - зазначив він.

Додав, що, в тому числі, говорили про Сирію і Україну.

У жартівливій манері підняли тему втручання Росії у американські вибори. Зокрема,  перед переговорами Трампа запитали, чи підніме він тему недопустимості втручання у вибори 2020-го. 

"Звісно, я це зроблю". - сказав Трамп. І, повершувшись до Путіна, сказав: "Будь ласка, не втручайтеся у вибори". 

Втім, хоча новину розповсюдили медіа всього світу, журналісти CNN звертають увагу на те, що Дональд Трамп кинув фразу швидко і в дуже побіжній манері - присутні і навіть співрозмовник могли її не розчути. Тож телевізійників дивує, чому Дональд Трамп приділив підкреслено мало уваги важливому для всієї країни питанню. 

Нагадаємо, Путін і Трамп проводять зустріч вже втретє. Побередня відбулася у липні минулого року на саміті в Гельсінкі.  Перша - влітку 2017-го на саміті G20.  3 травня президенти країн годину говорили по телефону - діалог Трамп назвав "дуже позитивним".

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme