Вибори-2019: Що кажуть світові ЗМІ та політики

Увага світових мас-медіа тісно прикута до виборчого процесу в Україні. Натомість коментарі політичних фігур наразі або відсутні, або зводяться до того, що слід чекати на результати бодай би екзит-полів. Відкритої підтримки з-за кордону жоден із кандидатів у день голосування - врешті, як і в попередні дні - не отримує

Тарас Паньо
Журналіст відділу міжнародної політики
Вибори-2019: Що кажуть світові ЗМІ та по…

Поки президентські вибори в Україні доволі спокійно - хоч і не без певних інцидентів - рухаються в бік завершення, світові ЗМІ не залишають їх без уваги.

Регулярно оновлюваний редакційний матеріал присвятила виборам CNN. Суть його зводиться до того, що попри жорсткий характер боротьби, якогось тотального порушення виборчого законодавства на користь будь-кого із наявних кандидатів наразі не спостерігається. "Демократія в Україні є не надто рафінованою і далекою від досконалості, але достатньо конкурентною" - цим афоризмом екс-амбасадора США в Україні Стівена Пайфера підсумовують свій матеріал американські журналісти.

Не залишають без уваги вибори в Україні і британські ЗМІ - попри "Брекзіт", який все ніяк не відбудеться. Зокрема, ВВС наголошує на тому, що за умов бойкоту виборів у контрольованих російськими військами та сепаратистами регіонах шансів у проросійських політиків на цих виборах немає.

Ізраїльські ЗМІ, схоже, значною мірою зосередились на етнічній приналежності одного з кандидатів у президенти України. Хоча, слід віддати належне, цей факт не надто сильно збільшує їхні симпатії стосовно особи того кандидата.

Натомість голос арабського світу, агенція Al-Jazeera, наголошує на тому, що сьогоднішні вибори, в першу чергу, є перевіркою дієвості української демократії за умов військового конфлікту - і протистояння між відносно рівними політичними конкурентами всередині країни.

Ретельну трансляцію з українських виборів ведуть і російські ЗМІ. При тому, якщо судити з відсутності "тотальної критики" з боку навіть офіційних російських інформагенцій, чіткої команди оскаржувати легітимність українських виборів на даному етапіі Кремль не дав. Стрічка новин стосовно виборів у відносно ліберальніших видань мало чим відрізняється від українських ЗМІ.

Поки медіа продовжують ретельно висвітлювати результати виборів, політики і посадовці старанно зберігають мовчанку. Із закликом проголосувати, щоб визначити майбутнє своєї країни, виступили декілька західних дипломатів, зокрема, амбасадор США в Україні

Посол Йованович: «У цей знаменний для демократії день, громадяни України вирушають на виборчі дільниці. Я сподіваюся, що всі українці, які володіють виборчим правом, скористаються цією важливою можливістю визначити майбутнє своєї країни».

— U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) March 31, 2019 ">Мері Йованович. Закликає дочекатись результатів хоча б екзіт-полів давній друг України

Voting underway in first round of presidential elections in Ukraine. Exit polls expected around 7 p.m. Central European time. https://t.co/T7ZtRhE6TZ

— Carl Bildt (@carlbildt) March 31, 2019 ">Карл Більдт. Політики - як з ЄС та США, так і з боку інших країн - від коментарів стосовно безпосереднього перебігу виборчого процесу наразі утримуються.

Натомість спостережні місії висвітлюють перебіг виборів надзвичайно ретельно. Наприклад, Твіттер канадської спостережної місії наразі тягне на новинарну стрічку невеликої інформагенції. Приємно, що явних порушень ця - як і інші спостережні місії - наразі не фіксують.

А загалом, оцінюючи інформаційне тло, на якому висвітлюється перебіг виборчого процесу в Україні, можна сказати, що достатньо широка увага до самої події поєднується з відносно незаангажованим ставленням. Що, до певної міри, є свідченням того, що вибори проходять належним чином. Принаймні, якщо дивитись із достатньо великої відстані.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme